Відповідне рішення було ухвалено в ході останнього засідання виконавчого комітету в середу, 16 травня.

Як повідомила начальник відділу з питань ЖКГ, інфраструктури та енергоефективності Тетяна Стадник, тариф на ці послуги КП «ЖЕК» не змінювався з 2015 року. З того часу загальна собівартість послуг значно зросла, зокрема, у зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати, підвищенням витрат на паливно-мастильні та інші матеріали.
– Протягом місяця питання підвищення тарифу вивчала комісія по розгляду економічного обґрунтування витрат на послуги, які надаються комунальними підприємствами. Рівень відшкодування діючим тарифом послуг порівняно з плановим складає: вивезення відходів – 60 %; захоронення відходів – 53 %, тобто діючий тариф не відповідає економічно обґрунтованому рівню витрат. У комісії не залишається виходу, як рекомендувати затвердити тариф, – говорить Т.Стадник.

Підвищення тарифу планується в середньому на 80 відсотків. Відтак, місячна плата за збір, вивезення та захоронення відходів від багатоквартирних будинків на одного проживаючого становитиме 16,06 грн.; від будинків приватного сектора на одного проживаючого – 15,50 грн.

Члени виконкому зауважили, що з невеликою різницею у вартості послуги між мешканцями багатоповерхових будинків і приватного сектору, жителі квартир можуть викидати необмежену кількість відходів до сміттєвих контейнерів за свою плату, на той час, як у приватного сектора це чітко регулюється і машина за сміттям приїжджає лише 1 раз на тиждень.

Директор КП «ЖЕК» Андрій Шацьких пояснив, що при укладанні угоди споживач приватного сектора, замовляючи послугу збору, вивезення і захоронення відходів, вказує об’єм, який він хоче незалежно від кількості проживаючих. Від цього й нараховуватиметься оплата.

–  Однак в приватному секторі вартість послуг однозначно буде дорожчою, оскільки тут завантаження відходів в машину проводиться ручним способом, а не механізованим як біля багатоповерхівок. Механізований спосіб значно дешевший, але зважаючи на наш гористий рельєф, в якому розташований насамперед приватний сектор, то така машина туди просто не заїде, – говорить А.Шацьких.

Виконкомівці висловили побоювання, що суттєве підвищення тарифів сповільнить процес укладання договорів на вивезення сміття від жителів приватного сектору, який і так не є досить активним. І люди будуть ночами вивозити сміття в сміттєві контейнери до багатоповерхівок, або ще гірше – просто викидати в яри.

– Така вірогідність є. Ми це розуміємо, але виходу немає. Треба підвищувати, щоб підприємство функціонувало, – зауважила Т.Стадник. – На сьогодні 30% приватного сектору користуються послугами КП «ЖЕК». Минулого року відділом екології та муніципального контролю було проведено роз’яснювальну роботу серед населення щодо вивезення і захоронення відходів. У результаті – лише за три місяці було укладено 120 договорів.

Відтак, члени виконкому підтримали проект рішення. Нові тарифи на послуги вводяться в дію з 1 червня ц.р.