4 січня о 9:10 до оперативно-координаційного центру Управління надійшло повідомлення про розлив ртуті в одній із квартир багатоповерхового житлового будинку на вулиці Сумгаїтська. Про це інформує обласне УДСНС.
Фахівці групи хімічно-радіаційно-біологічного захисту аварійно-рятувального загону спеціального призначення, які прибули на місце події, зібрали близько 4 грамів небезпечної рідини, що вилилася на підлогу з розбитого термометру та провели демеркуризацію приміщення.
Цього ж дня, співробітники Державної служби з надзвичайних ситуацій зібрали ще 12 грамів отруйного металу, який розлився на підлогу помешкань на вулицях Волкова, Різдвяна та Гоголя.
Рятувальники Черкащини нагадують основні правила дій на випадок, якщо в помешканні стався розлив ртуті:
– Відкрийте вікна та двері квартири, щоб провітрити приміщення.
– Повідомте рятувальників за номером «101».
– Перебуваючи в приміщенні одягніть респіратор.
– Видимі великі кульки ртуті можна зібрати гумовою грушею або пензликом.
– Дрібні кульки можна зібрати за допомогою пластиліну чи розмоченої газети.
– Зібрану ртуть помістіть в скляну банку, залийте зверху водою та закрийте банку кришкою.
– Після збору видимої ртуті залишіть приміщення до приїзду фахівців, а зібрану ртуть передайте їм.
– Не заходьте в приміщення до одержання висновку фахівців про відсутність небезпеки.
У разі якщо ви виявили розлиту ртуть необхідно огородити місце розливу та повідомити фахівців рятувальної служби за номером «101».
Пам’ятайте, що ртуть – надзвичайно токсична та отруйна речовина.
Вдихання парів та безпосередній контакт цієї речовини зі шкірою й особистими речами дуже небезпечні. Ні в якому разі не викидайте прилади з ртуттю в сміттєві баки, це несе загрозу навколишньому середовищу, тваринам та іншим людям.

КОМЕНТАРІ