У інформсередовищі з’явились повідомлення про відключення КП «Черкасиводоканал» від електропостачання. Чи існують для цього  підстави?

Підстава тільки одна – наявність боргу з платежів за електроенергію. Так, Черкасиводоканал, як і інші споживачі електооенергії, має сплачувати за користування енергоносієм. Особливістю є те, що платежі здійснюються через Держказначейство. Останнє суворо контролює правомочність осіб, які підписують платіжні документи. Підпис, призначеного (погодженого)  виконувати обов’язки керівника підприємства Кузьменко Г.М. (за розпорядженням міського голови від 5.11.2018) у Держказначействі визнали як неправомочний, такий, що не є правоздатним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Черкаській міськраді пішли на поступки водоканалівцям (Документ)

І на це, як на мене, є всі підстави: міський голова, не маючи на те належних повноважень, протиправно втрутився у оперативну діяльність підприємства, що обгрунтовується наступним:

Відповідно до положень Статуту КП «ЧЕРКАСИВОДОКАНАЛ»  підприємство самостійно планує і провадить свою виробничо-господарську діяльність (п.3 Статуту)  .

Поточне (оперативне) управління Підприємством здійснює директор підприємством (п.5 Статуту) .

Між Черкаською міською радою та Овчаренко Сергієм Володимировичем (Позивач) укладено «контракт  із керівником комунального підприємства «Черкасиводоконал» Черкаської міської ради» який діє до 31 грудня 2020 року.

У відповідності до п.2.6 Контракту «орган управління» ( за контрактом – «орган управління» – Департамент ЖКГ Черкаської міської ради) не має права втручатись в оперативну діяльність підприємства.

Як за приписами Статуту КП «ЧЕРКАСИВОДОКАНАЛ», так і за приписами контракту із керівником підприємства та за статутом територіальної громади міста Черкаси, Законом України «Про місцеве самоврядування» ані міський голова, ані органі місцевого самоврядування , як засновник підприємства, не наділені повноваженнями втручатись у оперативну діяльність комунального підприємства.

Натомість, починаючи з 02.10.2018, такі дії з боку міського голови Черкас, Департаменту ЖКГ  Черкаської міської ради, вчиняються дії з використанням існуючих владних повноважень, що виходять за межі наданих статутними документами та Законом прав.

У свою чергу таке втручання  у діяльність підприємства, унаслідок видання неправомірних розпоряджень міського голови Черкаси та їх реалізації структурними підрозділами Черкаської міської ради, – призвело до економічного та правового колапсу, у результаті якого  з 5.11.2018 виникла правова невизначеність – хто має належні права на управління підприємством на час тимчасової непрацездатності директора– чи то призначена за наказом директора від 1.11.2018 Лісковець С.В. , чи «погоджений» , а за змістом оскаржуваного у позові Розпорядження міського голови – призначений до виконання обов’язків директора підприємства , – Кузьменко Г.М.?

З правової точки зору, втручання міського голови у оперативну діяльність підприємства є безпідставним, шкодить як підприємству так і невизначеному колу споживачів послуг підприємства, створює атмосферу недовіри громадян до органів державного та місцевого управління.

За захистом порушених прав та інтересів керівник підприємства, через мене, як уповноваженого адвоката, звертається з відповідним позовом до суду. В очікуванні на реагування правоохоронних органів.

blankВалерій Макеєв, Адвокатське бюро Валерія Макеєва