Кабінет Міністрів підтримав ініціативу призначення житлових субсидій громадянам, які втратили роботу в період карантину. Відповідну постанову прийнято на сьогоднішньому засіданні уряду.

Щоб отримати виплати, потрібно зареєструватися в службі зайнятості. Це можна зробити онлайн.

Проте поки що невідомо, чи прийнято урядовцями ініціативи директорки Державного центру зайнятості Ольги Макогон щодо виплат безробітним. Принаймні, у Центрах зайнятості Черкаської області поки що не бачили жодних документів з цього приводу.

“Ми не отримували ще жодних документів із останнього засідання уряду. Коли вони нам надійдуть чи коли будуть оприлюднені і вступлять в силу, тоді зможемо щось пояснити. На разі, по всій області безробітним, які зв’язувалися із своїми кар’єрними радниками по телефону, не змігши з’явитись особисто через карантин, – допомога не нараховувалась. Сподіваємось, цей момент буде врегульовано і люди отримають допомоги, хоч і з затримками. Бо Центри зайнятості діють у межах законодавства, а цей момент регулює Кабінет Міністрів”, – пояснив у коментарі “Дзвін.media” директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

Як повідомляють журналістам самі безробітні, кар’єрні радники зв’язуються з ними по телефону у призначений день і час, і хоч вони беруть слухавки – їм ставлять в документах запис “інформування”, а не “відвідування”, бо немає особистого підпису, а отже – гроші нараховуватись не можуть.

“Якщо врахувати, що сьогодні уряд ввів надзвичайну ситуацію на всій території України ще до 24 квітня, то я слабко уявляю, як проживу без виплат весь цей час. Якщо наші законодавці нічого не зроблять, то люди вмиратимуть не від коронавірусу, а від голоду”, – обурюються черкасці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Черкащанам, які через карантин не потрапили на прийом в Центр зайнятості, можуть затримати виплати

Нагадаємо, Державний центр зайнятості пропонував Кабміну прийняти такі зміни щодо виплат безробітним:

  • щоб на період карантину статус безробітного надавався з першого дня після звернення особи із заявою до служби зайнятості;
  • допомога по безробіттю призначалася з першого дня реєстрації безробітного без прив‘язки до наявності чи відсутності підходящої роботи;
  • виплати по безробіттю здійснювалися без урахування дати особистого відвідування безробітним центру зайнятості. Достатньо було зв’язатися з консультантом телефоном чи електронною поштою;
  • отримати статус безробітного можна було дистанційно, заповнивши нову форму заяви про реєстрацію особи безробітним. Але після завершення періоду карантину безробітний мав би прийти до служби і подати необхідні документи особисто.

Також правління Фонду соціального страхування на випадок безробіття прийняло рішення про підвищення з 1 березня 2020 року мінімального розміру допомоги по безробіттю:

  • для осіб, виплати яким призначаються з урахуванням заробітної плати та страхового стажу, мінімальний розмір допомоги по безробіттю збільшено з 1630 грн до 1800 грн
  • для осіб, виплати яким призначаються без урахування заробітної плати та страхового стажу, мінімальний розмір допомоги по безробіттю збільшено з 610 грн до 650 грн.