Голова Черкаської ОДА Олександр Скічко порадив директору Черкаського обласного музично-драматичного театру Петрові Ластівці написати заяву в поліцію, якщо приміщення здано в експлуатацію із такими значними недопрацюваннями, про які він сьогодні говорив на прессконференції.

Петро Ластівка, зокрема, заявив наступне:

“Пожежна система не підключена до водопостачання. Вентиляційна система працює недосконало й не виконує покладених на неї функцій. Нам було обіцяно, що ми далі будемо удосконалюватися, але нічого не відбувається. Зараз не вистачає 76 вогнегасників, які мають бути розвішані по всій території театру, немає карт-планів для евакуацій. Із загального проекту, який складав 83 млн. грн. на реконструкцію коробки сцени забрали 50 млн. А в ці 50 млн входили 49 тельферів, які мали замінити в нашому театрі. Бо старі вже не можна було ремонтувати. Нас не послухали й вирішили зробити 22 тельфери, типу поремонтувати їх (пристрої для підняття декорацій, – ред.)”, – зазначив Петро Ластівка.

Між тим, як наголосив на брифінгу голова Черкаської ОДА Олександр Скічко, із подібними недоліками театр не могли здати в експлуатацію, бо це кримінальне правопорушення, тож директор мав би не збирати пресконференції, а звертатись до правоохоронців.

“Облдержадміністрація вже направила запит в державну аудиторську службу для перевірки виконання робіт із ремонту тельферів. Якщо будуть виявлені недопрацювання, підрядник буде зобов’язаний виконати свою роботу. Я запропонував компромісний варіант керівнику театру, аби ми знайшли компанію, яка б змогла відремонтувати їх. Однак відповідь була категоричною – ні, нібито нам потрібні тільки нові. Але мушу наголосити, без виконання цього проєкту, об’єкт не міг бути зданий в експлуатацію. У моєму розумінні, якщо ти керівник, і не можеш надрукувати і розвісити плани евакуації, придбати декілька вогнегасників – то це нонсенс. Треба поставити директору питання: що він там робить?.. Що сьогодні пропонує директор театру? Взяти ще 15 мільйонів гривень і виділити на драматичний театр. Тому я запропоную обласній раді створити комісію, виїхати на місце, розібратися в ситуації. Адже ж загалом я як очільник області піклуюся про всю область, а не лише про театр. Якщо у нас у багатьох школах немає пожежної сигналізації, то кошти краще спрямувати туди, а не ставити новенькі тельфери. Сьогодні є громади, які не отримали ані копійки. Не в кожній громаді ми маємо можливість щось будувати. Ми будемо шукати кошти і на театр, але в порядку надходження пропозицій і в порядку першочерговості завдань – якщо не вдасться в цьому році, то в наступному”, – наголосив Скічко.

Він також додав, що днями у драмтеатрі було проведено велелюдний захід за участю всеукраїнських зірок, і проблема була лише одна – у звукорежисері, який не міг розібратись, що і де вмикається.

“У театрі – занадто дороге обладнання, із яким навіть ще не навчилися працювати”, – пожартував голова ОДА.