“Якщо схрестити Порошенка і “Слуг народу” – вийде Євпак” – так відреагували черкащани у соцмережах, коли почули повідомлення, що висуванця на черкаського міського голову від “Голосу” Віктора Євпака підтримав Петро Порошенко, лідер “Європейської солідарності”. Адже буквально за пару годин перед виступом екс-гаранта куратор черкаських “Слуг народу”, нардеп Олександр Завітневич також виступив із підтримкою саме цього кандидата.

В результаті синхронних заяв у Черкасах утворився такий собі нетрадиційний політичний гібрид вужа і колючого дроту, який одразу відбив бажання йти голосувати у другому турі у значної частини жителів міста. Виборці “Голосу” “прозріли”, бо виявилось, що насправді підтримали не боротьбу з корупцією та опозицію – а ненависний ЗЕшабаш. Люди, які голосували за “ЄС”, випали в осад, бо насправді вірили, що їхні обранці будуть протистояти здачі інтересів України чинною президентською командою та виступатимуть проти наступу на місцеве самоврядування, а виявилось – насправді Порошенко не такий вже й опонент Зеленському, а коли вигідно, то може з ним і дружить.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Їхній мер: комунальна мафія та горлохвати із “Слуг народу” гуртуються навколо Євпака

Утім, якщо пригадати деякі справді доленосні для українців голосування у парламенті, то нічого дивного у домовняках між “ЄС” та “СН”. Ці дві політичні сили синхронно голосують за продовження децентралізації, під якою, наприклад, до епідемії COVID-19, вдало маскували знищення медицини. Насправді ми не побачили “відрубаних рук” Свинарчуків чи розслідування “схематозів” в “Укроборонпромі”, якими грозився Зеленський Порошенкові. А от що цілком можна назвати їхнім спільним злочином проти українців і української держави – це злагоджене голосування за продаж української землі. Бо про можливість володіти нашою землею давно мріють європейські ділки, і на це не наважувалась досі жодна українська влада. Тож хижацько-загребуща сутність переважного “наповнення” цих двох сил мало чим відрізнялась.

І тепер у Черкасах “Слуги” і “Євросолідарність” готові одним фронтом виступити проти мера Анатолія Бондаренка, який має власну думку, яку не боїться озвучувати навіть під тиском і може кинути виклик навіть Президенту. Такого не пробачав Порошенко, таке ненавидить Зеленський. Тож логічно, що проти Бондаренка вони ополчились разом.

І це означає, що після виборів мера прямий “ворог” Порошенка й Зеленського може замахнутись і на президентську булаву. Бо ж до того часу “Слуги народу” трансформуються у кілька політичних сил, можливо, в одну із таких “нових партій” переросте і “черкаська коаліція” “СН-ЄС”, додавши українцям оскоми на всю цю політичну порнографію. А лідери місцевих громад на цьому фоні будуть користуватись більшою довірою, і саме цього хочуть не допустити “вічні” політичні гравці, які бачать у нових лідерах громадської думки пряму загрозу своїй політичній безальтернативності. Саме тому для них важливо, щоб черкаським мером став будь-хто, аби не Бондаренко. Навіть якби на місці Євпака був рецидивіст в наколках з купою судимостей.

Утім, як завжди, рішення прийматимуть черкащани, а не великі політичні вожді.

Поліна Котова