На чолі комунальників, з болгаркою в руках та під прикриттям озброєної автоматами поліції, – так сьогодні попри нестерпну спеку міському голові Черкас Анатолію Бондаренкові та комунальникам довелося зносити незаконні МАФи на перехресті вулиць Благовісної та Байди Вишневецького. З’явились вони уночі, коли більшість міських керманичів святкували весілля секретаря міської ради. І хоч муніципальна інспекція одразу винесла припис про те, аби власники надали документи або прибрали свої ларьки, кілька днів тому також уночі невідомі залили під МАФами бетонний фундамент, що автоматично перетворило їх із малих архітектурних форм та капітальні споруди.

blank

Як зазначив Анатолій Бондаренко, жодних документів у власників кіосків немає, саме тому вони тягнуть час, щоб спробувати за допомогою якихось ласих до грошей реєстраторів узаконити своє металеве неподобство.

blank

«Під конструкцією знаходяться міські комунікації, які ведуть до будівлі, що знаходиться поруч, тому тут будь-яке капітальне будівництво заборонене, адже воно загрожуватиме її життєзабезпеченню. Як бачите, представники нехарактерної зовнішності, які на п’ятірки вчилися в школі, а потім їх спіткала лиха доля, охороняють цю незаконну споруду. Думаю, що зараз їх опитає поліція, і ми, так би мовити, обновимо наш щойно придбаний міський трактор й приберемо ці споруди. Запевняю, що жодних дозвільних документів на ці МАФи немає і не було, тому все, що вони розповідають, що кудись там щось поштою відправили, – це все порожні балачки», – заявив міський голова.

blank

Між тим, невідомі особи спортивної статури  увесь час перешкоджали комунальникам: виривали електрокабелі живлення, блокували автівкою під’їзд для техніки, загороджували собою їй шлях. Тож раз-у-раз за болгарку доводилося власноруч братися Анатолієві Бондаренкові, бо виривати інструмент із рук мера захисники МАФів таки не наважувалися. І в кабіну трактора довелося сідати також Бондаренку, щоб у протистоянні не постраждали пересічні працівники комунального підприємства. Допомогав мерові голова наглядової ради ПРАТ “Софот” Юрій Ткаченко, адже саме ця організація нині проводить реконструкцію приміщення, чиї комунікації «накрили» МАФами.

blank

«Ми збираємося відкрити тут сучасний діагностичний центр. Тут буде гарна територія, красиво упорядкована, а поряд – оце. На вказану земельну ділянку не претендуємо, бо це стоянка для автомобілів, і вона потрібна, адже тут поряд ще й магазин «АТБ». До того ж, окрім міських комунікацій, під нею проходить зливова каналізація і колодязь, щоб викачувати стічну воду. Та й не можна всю землю в місті забудувати, потрібні ж і автостоянки, де можна припаркувати авто, і сквери, де можна погуляти з дітьми. Схожа історія, згадайте, була із Драматичним театром, коли там виникла пожежа, то до гідранта було тяжко підключитись, бо він знаходився в середині кіоску. Якщо, не дай боже, тут щось трапиться із стічними водами, хто буде відповідати? Повинен бути закон один для всіх і порядок», – додав Юрій Ткаченко.

blank

Усі спроби журналістів з’ясувати, хто ж ті люди, які захищають МАФи, і які, власне, документи чи дозволи мають на споруди їхні власники, не мали успіху. «Тітушки» лише загрозиливо натякали, що надалі «будуть говорити по-іншому». Не надавали вони документів і представникам поліції, які прибули на місце події.

blank

Справа зрушила з місця тільки тоді, коли до кількох правоохоронців приєдналися бійці спецпідрозділу з автоматами і відтіснили «захисників» від кіосків.

blank

Під вигуки невідомої «гвардії» «це беспрєдєл!» комунальний трактор зрівняв МАФи з землею.

blank

«Так ми будемо вчиняти з усіма незаконними спорудами у Черкасах, і не допустимо, щоб у місті керувала не громада, а ті, хто працює «по ночах», – прокоментував мер перемогу комунальників.

Поліна Котова