У січні 2020 року послугами обласної служби зайнятості скористалися 520 безробітних з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції та операції об’єднаних сил, з них 67 особи з інвалідністю. Допомогу по безробіттю отримували 485 учасників  АТО (ООС).

Серед учасників АТО (ООС), зареєстрованих в обласній службі зайнятості,  майже половина (48%) – особи віком до 35 років, більше третини (32%) – особи від 35 до 45 років,  кожний п’ятий (20%) –  старше 45 років.

Розподіл за освітою безробітних з числа військовослужбовців, які брали участь в АТО (ООС), є наступним: особи з професійно-технічною освітою становлять 41%; з вищою – 45%, з базовою та повною середньою – 14%.

З початку року за сприяння обласної служби зайнятості  отримали роботу 18 учасників АТО (ООС). Структура робочих місць, на які були працевлаштовані учасники АТО (ООС), є наступною:

За розділами класифікацій професій: 34% учасників АТО (ООС) працевлаштувалися на місця робітників з обслуговування, експлуатації, складання устаткування та машин; по 22% – на місця, що не потребують спеціальної підготовки та працівники сфери торгівлі та послуг, по 11% – на місця керівників (менеджерів),   військовослужбовців  та професіоналів.

За видами економічної діяльності: 23% безробітних працевлаштовані у сільському господарстві, 22% в переробній промисловості, 11% в оптовій, роздрібній торгівлі та ремонті автотранспортних засобів, 11% в тимчасовому розміщенні та організації харчування.

До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 3 особи із числа учасників АТО (ООС).

Для забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня вимогам роботодавців, професійне навчання за направленням обласної служби зайнятості проходили 11 учасників  АТО (ООС), у т.ч. 2  особи з інвалідністю.

Станом на 1 лютого 2020 року, статус безробітного мали 467 безробітних з числа учасників АТО (ООС), з них 431 особа отримувала допомогу по безробіттю.

Повідомляє Відділ статистики та прогнозування ОЦЗ.