Щодо виявленого імовірного підкупу виборців у Черкасах, поліція відкрила кримінальне провадження. Про це на прес-конференції повідомив начальник ГУНП в Черкаській області Валерій Лютий.

Нагадаємо, 29 березня поліція на заклик ТОП-партійців “Батьківщини” виявила в одному із офісів у центрі Черкас великі суми грошей, здебільшого номіналом по 500 гривень, а також списки громадян, навпроти прізвища яких значилися суми від 2 до 4,5 тисяч гривень. Швидше за все мова йде про розрахунок із спостерігачами та членами ДВК, які робила одна із політичних сил. До речі, так само, як роблять це на всіх виборах усі політичні сили.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На прес-конференції речник черкаського ГУ НП влаштував “істерику” через запитання журналістів

Утім, в поліції наполягають, що грошові кошти роздавали в обмін на зобов’язання віддати свій голос 31 березня за певного кандидата.

Наразі речові докази, які були виявлені за адресою Святотроїцька 73, витребувані Черкаською місцевою прокуратурою.

Усього ж, як зазначив Лютий, з початку передвиборчої кампанії було зареєстровано 160 повідомлень про можливі порушення виборчого законодавства, з яких відкрито 20 кримінальних проваджень, 4 з них закрито та по 16 проводиться перевірка. Окрім цього складено 17 адміністративних протоколів, 16 з яких направлено до суду.

Начальник ГУНП також зазначив, що правоохоронці працюватимуть у посиленому режимі і на другому виборчому етапі, у поліції достатньо сил і засобів, аби забезпечити правопорядок і публічну безпеку під час проведення виборів Президента України 21 березня.