У вівторок, 18 червн, виповнилося 85 років із моменту відкриття сучасного Шевченківського меморіалу у Каневі. З цієї нагоди на Тарасовій горі відбулися урочистості та перегляд фільму «Повернення. Василь Кричевський» за участі громадськості, представників міської влади, Шевченківського заповідника та численних гостей. Про це розповіли у пресслужбі міської ради.

Так, цього дня  присутні  вшанували пам’ять великого поета Тараса Шевченка, поклавши квіти до його могили. Далі у конференц-залі музею Тараса Шевченка відбулася творча зустріч з авторами фільму «Повернення. Василь Кричевський» та власне його перегляд в межах всеукраїнського кінотуру. На перегляд фільму завітали секретар Канівської міської ради Оксана П’яткова та заступник міського голови Тетяна Жівотова.

Зауважимо, всеукраїнський кінотур триває з нагоди минулорічного 150-річчя видатного митця Василя Кричевського. У фільмі знявся його онук, майстер декоративного мистецтва Василь Лінде-Кричевський, який приїжджав із США в Україну для зйомок, аби відтворити щоденник зіркового діда та з’ясувати, ким він був насправді. Насолодитися фільмом вже встигли у 6 містах України: Харкові, Полтавщині, Одесі, Івано-Франківську, Львові, Вінниці і ось показ відбувся і у Каневі.

“Фільм сподобався, бо він не лише про митця, а й про епоху, коли українська нація вперше виборювала незалежність. Кричевський діяв надзвичайно потужним способом – художнім, саме те, що ми запам’ятовуємо. Це велика робота митців цього фільму, такі речі потрібно вітати та поширювати”, – поділилася враженнями від перегляду секретар міської ради Оксана П’яткова.

Глядачі мали змогу поспілкуватися з авторами фільму та отримати вичерпні відповіді на усі питання. Також присутні згадали зйомки у Каневі, поділилися планами на майбутнє.

За інформацією Шевченківського національного заповідника, наступна зустріч у Каневі запланована на осінь цього року. Під час неї  має відбутися  показ фільму для школярів та студентської молоді.