Черкаси мали закрити заклади профтехосвіти, школи, скоротити вчителів, не фінансувати пожежників та відмовити хворим із області у наданні медичної допомоги у лікарнях міста, – такі основні висновки після аудиторської перевірки Черкаської міської ради. Як повідомив міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, державні органи хочуть примусити органи місцевого самоврядування працювати проти держави, що абсурдно саме по собі.

Згідно із отриманим міською радою висновком, міський бюджет нібито недоотримав більше 800 млн грн. Зокрема, серед найбільших можливих порушень, це 165,9 млн грн — на підготовку учнів; 107, 3 млн грн — міським закладам охорони здоров’я за рахунок коштів, передбачених на їх утримання; 66,8 млн грн — недоотримання КП «Черкасиводоканал» доходів від централізованого водовідведення через те, що споживачам нараховувалася оплата за водовідведення відповідно до спожитої ними води, а не більше.

– Щоб ви розуміли мова йде про те, що Черкаська міська рада фінансувала ті видатки, які держава на неї переклала. При цьому жодних субвенцій з державного бюджету не надходило, і на думку перевіряючих, міська рада повинна була закривати школи, профтехучилища, скорочувати вчителів щороку на 10%, не виділяти кошти на лікування хворих на коронавірус, бо це нібито порушення, – обурився Бондаренко. – Тобто ми повинні були чекати грошей з бюджету і нічого не робити. Наприклад, коли держава передала нам заклади профтехосвіти з початку календарного року, – вона мала забезпечити нам освітню субвенцію за дітей, які є жителями області. Ми неодноразово зверталися з цього приводу і до обласної влади. Проте відповіді так і не отримали. То що нам треба було робити, закривати освітні заклади і не навчати дітей з області? Нічого спільного з державною політикою ця перевірка не несе.

blank

Найдивнішим “порушенням” у висновках, як наголосив Бондаренко, є недоотримання 53,1 млн грн через те, що в Черкасах не забезпечено платного паркування. Мовляв, Київ на цьому заробив 35,7 млн грн, тож чим гірші Черкаси?

– Якщо врахувати масштаби Києва і кількість населення у ньому, порівнявши це з Черкасами, то таке порушення викликає не просто подив, складається враження, що перевіряльники взагалі не розуміють, про що вони пишуть, – сказав Анатолій Васильович.

Обурили результати перевірки і черкаських пожежників, адже на думку аудиторів, вони повинні були гасити пожежі в гумових чоботях, а не просити гроші в міської ради.

– Держава фінансує надзвичайників на 40% від потреби. Тому міська рада прийняла програму на 2015 – 2020 роки і закупила пожежний автомобіль, багато іншого обладнання, засоби захисту для пожежників. Унаслідок цього значно скоротилась кількість загиблих на черкаських пожежах, бо рятувальники можуть краще і оперативніше впоратись із цією роботою. Тому вважаю, що така програма потрібна, і ми будемо відстоювати, щоб вона діяла і у наступних роках. Готові надати документи, які маємо, і які можуть слугувати прецедентом для судового оскарження таких висновків аудиторів, – додав заступник начальника Черкаського обласного УДСНС Андрій Хижняк.

Керівники департаментів та комунальних підприємств міста, яких піддали аудиторській “екзекуції”, в свою чергу зазначили, що вже оскаржують в судах як висновки перевірки, так і підстави та процедуру її проведення.

– Спочатку перевіряльники привезли документ, що вони прибули на наше прохання. Коли ми згідно з законом попросили у них відповідні документи і наголосили, що вони можуть перевіряти лише той відрізок часу, який не перевірявся їхніми колегами раніше, то вони змінили заднім числом підстави для перевірки. Тепер уже виходило, що вони приїхали на підставі листа контррозвітки СБУ. Однак така перевірка також чітко регламентована і зрозуміло, що цих регламентів ніхто не дотримувався, а всі рішення приймалися після довгих переговорів перевіряючих з кимось по телефону в коридорах мерії. Це або кричуща некомпетентність, або повна упередженість. Я схиляюся до другого, – заявив начальник департаменту архітектури Артур Савін.

blankДо слова, як заявив начальник департаменту освіти та гуманітарної політики Сергій Воронов, такою перевіркою центральна влада відкрила скриньку Пандори, що обов’язково матиме наслідки для всієї країни.

– Тепер всі органи місцевого самоврядування будуть вимагати від держави, від облдержадміністрацій співфінансування делегованих міським радам повноважень. І керуватися вони будуть висновками нашої перевірки. Ви ж вважаєте порушенням те, що ми фінансуємо державні повноваження власним коштом, то давайте гроші з державного бюджету. Якщо це робити, то тоді потрібно буде переглядати повністю пропорції надходження податків у бюджети різних рівнів і державний бюджет на користь місцевих органів влади. Я спілкуюся із освітянами у всій країні, і вони з нетерпінням черкають висновків цієї перевірки, щоб узяти їх на “озброєння”, – наголосив Воронов.

У підсумку мер Черкаси звернувся до прокурора області, щоб він порушив кримінальне провадження стосовно посадових осіб Черкаської ОДА, які не забезпечили відповідне співфінансування навчання дітей з області у міських профтехучилищах, лікування не черкасців у міських лікарнях, тощо.

– Радує, звісно, що перевірка не виявила жодного факту корупції, розкрадання, не цільових закупівель, у яких нас наперед звинувачували. А щодо інших висновків, то ми розіб’ємо їх в судах, якщо, звісно, суди не будуть замовні. Все це схоже гру перед виборами. Не знаю, хто радить Президенту діяти такими методами, але вони штовхають і його, і державу у прірву, – підкреслив Бондаренко.

blank blankblankblankblank