Всі, хто хотів подати зміни до Перспективного плану, який сьогодні обговорювали на засіданні сесії Черкаської обласної ради, зробили це, а не їздили протестувати.

Так відреагував на закиди, що в перспективному плані не враховані пропозиції змін від деяких громад, заступник голови Черкаської ОДА Ярослав Березань.

– Якщо людина хоче в туалет, то вона йде до туалету, а не чекає коли станеться непоправне, – зробив яскраве художнє порівняння Березань.

Таку ж позицію висловили і частина сільських голів, які приїхали добитись прийняття документу, адже вони вже прийняли рішення про об’єднання, і блокування рішення заважає їм повноцінно почати працювати.

– Хто хотів надати свої пропозиції, той надав, бо для цього було достатньо часу. Тим більше сьогоднішня дискусія засвідчує, що документ цей не є догмою, і в нього можна буде вносити зміни і потім, залежно від рішення громад. Тому ми просимо, дайте можливість тим, хто хоче працювати, робити це. Бо те, що зараз відбувається, – це підривання державної політики, – заявив сільський голова Вергунів Черкаського району Тарас Горбенко.

Між тим, частина депутатів вимагали від Березаня і керівника профільного департаменту вибачень за те, що документ підготовлений неналежно.

– Заступник голови облдержадміністрації та керівник профільного департаменту мають вибачитись перед депутатським корпусом за те, що вони не врахували всі пропозиції, збурюють людей. А ще краще було б, щоб вони подали у відставку, – заявив Микола Булатецький.

У результаті тригодинних дебатів перспективний план об’єднання громад так і не ухвалили, оскільки його не розглянула профільна комісія, і це буде порушенням регламенту.

Утім, як раніше наголосив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко, у разі несхвалення перспективного плану, громади, у яких відбудуться вибори 23 грудня, не зможуть скористатися фінансовими перевагами об’єднання і не отримають коштів на розвиток.