Наприкінці січня в Україні проводилася цільова інформаційна кампанія, ініційована прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком.

За участю працівників обласної служби зайнятості відбувалася інформаційно-роз’яснювальна робота серед суб’єктів господарювання у сфері торгівлі та організації харчування щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин.

Зокрема, про особливості трудових відносин з неповнолітніми говорили у Жашківському аграрно-технологічному професійному ліцеї. Зустріч із учнями проходила у формі семінару.

Завданням спеціалістів було не лише інформування, а й попередження ліцеїстів про підводні камені при оформленні на роботу, виборі роботодавця тощо.

Також у сесійній залі Жашківської міської ради відбувся круглий стіл за участю фахівців Жашківської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості, підприємців і роботодавців, які здійснюють свою діяльність у сфері торгівлі та організації харчування.

Захід проходив під керівництвом міського голови Ігоря Цибровського, який наголосив на зацікавленості міської влади у співпраці із суб’єктами господарювання, працевлаштуванні населення, добросовісних відносинах роботодавців та найманих працівників.

Інспектор праці роз’яснив роботодавцям порядок прийняття працівника на роботу, ознайомив з видами трудових договорів, порядком їх укладання та розірвання. Обговорювалися також питання відмінності трудового договору і договору цивільно-правового характеру.

Роботодавцям нагадали про відповідальність за порушення законодавства про працю, збільшення розміру мінімальної заробітної плати з 1 січня 2020 року та, відповідно, збільшення розміру штрафних санкцій за порушення законодавства про працю.

У свою чергу, фахівці районної філії ознайомили присутніх з переліком послуг, що надаються службою зайнятості.

«На сьогодні чимало послуг роботодавці та пошукачі роботи можуть отримати, користуючись інтернет-ресурсами, або ж завітавши у відповідні сервісні установи», – наголосила директорка районної філії Марія Штунь.

Підприємці позитивно відреагували на пропозицію міського голови регулярно проводити подібні заходи, щоб бути обізнаними в законодавчих змінах та отримувати їх фахові роз’яснення.

Повідомляє Жашківська районна філія ОЦЗ.