Сміттєвий конфлікт на Черкащині. Жителі кількох сіл виступили проти будівництва сміттєвого полігону. Його планують облаштувати біля їхніх дворів. Хто і чому дав добро на цей проект, розповідає Провінція.

Людмила Качур проводить для нашої знімальної групи екскурсію мальовничими околицями Павлівки. Не так давно село стало частиною Матусівської об’єднаної територіальної громади. Ці гори та озера – улюблене місце відпочинку для жителів двох сіл.

– Свої Карпати, можна і так сказать добре, що цей рік багато випало, набралося багато води.

Утім, нещодавно сільська влада вирішила доповнити цю красу… звалищем. Людмила розповідає – згідно з проектом, полігон повинні розмістити на найвищій точці Павлівки. Біля підніжжя майбутньої сміттєвої гори – зона відпочинку та кілька джерел.

– Хороша вода, холодненька … Та а що, якщо смітник тут буде? Вона буде тут отруйна ця вода, – каже жителька Павлівки Людмила Качур.

Проблема з утилізацією відходів і в Матусеві, і в самій Павлівці назріла вже давно, – кажуть місцеві жителі. Власного легального звалища в селах ніколи не було – люди звозили відходи стихійно. У лісосмугах і на узбіччях доріг назбиралися тони пляшок, пакетів та пластику.

– Оце повністю заложена мусором, що його не видно бо він поріс бур’яном, це вже годами складається.

Будівництво полігону підтримують жителі обох сіл, але більшість – переважно з Павлівки – проти його розміщення саме в зоні відпочинку. Сільський голова запевняє – звалище обладнають з дотриманням усіх екологічних норм. А відходи сортуватимуть – скло, пластик і хімію на звалище не вивозитимуть.

– Сміттєзвалище і паспорт виготовлений ще в 12 році із дозволами всіх інстанцій єсть же ж печатки на паспорті і водної служби і геодезисти, які виміряли рівень залягання Ґрунто́ві во́ди … дали рекомендації, як його правильно зробить, – каже голова Матусівської ОТГ Василь Колесник.

Жителі Павлівки не розуміють – звідки взялися дозвільні документи. Кажуть – перший проект місцева влада готувала ще 2009-го, і тоді екологи були проти… На підтвердження показують результати експертизи в яких заперечують проти розміщення сміттєзвалища.

Жителі Павлівки поки що до компромісу з місцевою владою не дійшли. Вимагають знайти інше місце для звалища… Інакше – готові перешкоджати будівельним роботам.