Живопліт замість паркану створює житель Умані Дмитро Браславський. На своєму подвір’ї вирощує з десяток сортів хвойних. Виростити огорожу — справа кропітка, оскільки чотириметрова туя виростає десь за 10 років, розповів Суспільному Дмитро.

Чоловік два роки тому створив “хвойне царство”, відколи встановив теплицю:

“Тут десь 10 тисяч живців закладено, маємо 10 видів різних туй, ялівці колоноподібні, ялівці горизонтальні і літом розпочнемо живцювання чагарників. В теплиці підключена вода, ніякої автоматики тут не стоїть. На літо ми її накриваємо сіткою, щоб зробити затінок, а так там більше немає нічого особливого”.

До появи корінців живці тримає в касетах та горщиках. Щоб живець прийнявся, пояснив, треба правильний догляд:

“Для живцювання ми беремо малий приросток, по можливості з «п’яточкою». Далі втикаємо в касету. Поливаємо тричі на день: рано, вдень і ввечері. Вдень — обов’язково робимо провітрювання, якщо температура вище ніж 25 градусів”.

Та до висадки у ґрунт, додає, мине ще чимало часу:

“Після того, як живець підростає, минає більше ніж два роки. Висаджуємо потім його у відкритий ґрунт Через 10 років маємо близько чотирьох метрів рослину”.

Зацікавився хвойними рослинами пан Дмитро випадково: коли придбав тую для декорування своєї ділянки. Наступні, говорить, спробував виростити самотужки. І от уже більше ніж десять років має власну хвойну садибу. Радить і іншим таке захоплення:

“В якщо у вас звичайний чорнозем, то нічого не потрібно, приживається дуже добре, не вередлива туя. Можна використовувати як на живу огорожу, так і на одинокі посадки”.