9 лютого 2005-го через хворе серце пішла з життя співачка Раїса Кириченко. Їй був 61 рік. Вона виконувала пісні “Я козачка твоя”, “Пане полковнику”, “Мамина вишня”. Перед цим вона довго й тяжко хворіла на нирки. Поховали її в рідному селі Корещина на Полтавщині. Про це пише “Газета по-українськи“.

Перша робота була на колгоспній фермі – телятницею. Якось у село приїхав хор Кременчуцького автозаводу. Його керівник оцінив талант Кириченко і взяв її в ансамбль. 1968 року вона увійшла до складу Черкаського народного хору.

Працювала на Кременчуцькому автомобільному заводі, де і закінчила заочно десятирічку. Не отримувала спеціальної музичної освіти.

Раїса співала в ансамблі “Веселка” Полтавської філармонії. Там вона і познайомилась із своїм майбутнім чоловіком, баяністом Миколою Кириченком. Через рік вийшла за нього заміж. На запрошення керівника ансамблю “Льонок”, Анатолія Пашкевича. Тоді сім’я Кириченків переїхала до Житомира.

У 46 років співачка отримала звання народної артистки України.

Раїса Панасівна і вдома робила високу зачіску, макіяж. Дуже любила готувати, особливо борщ, галушки, вареники. Мала багато книг по кулінарії, вигадувала страви з сиру, салати.

Працювала викладачем відділу співу Полтавського музичного училища ім. М. В. Лисенка. У 1995 році після гастролей у Канаді артистку почали турбувати нирки. Через рік їде до Німеччини, де її чотири місяці готували до операції. 12 червня 1998 року в Україні співачці пересадили нирку.

Після довгої хвороби, у 2000 році співачка переїхала до Києва. Влітку 2002 року завдяки Кириченко у її рідному селі Корещина збудовли церкву та відремонтовано сільську школу, яка отримала статус середньої. Також вона посприяла, щоб в село провели газ.

1 лютого 2005 року у Національному інституті хірургії та трансплантології Раїсі Кириченко зробили операцію на серці. Але операція не допомогла. 9 лютого 2005 року вона померла через хворобу серця у віці 61 року. Поховали її у селі Корещина Глобинського району Полтавської області поруч з могилою її матері, як вона заповіла.

Раїса Кириченко — народна артистка, герой України, почесна громадянка канадського міста Клівленд. Народилася артистка 14 жовтня 1943 року в селі Землянки Глобинського району. Закінчила Харківський інститут мистецтв лише в кінці 1980-х. У 1999 році її нагородили “Орденом княгині Ольги”. У 2003 написала книгу спогадів “Я козачка твоя, Україно”. 3 1 жовтня 2003 року присвоїли звання “Герой України” та вручили Орден Держави. У Полтавському педагогічному університеті відкрили музей Раїси Кириченкої. У Полтаві існує вулиця Раїси Кириченко, на якій біля адміністративної будівлі ОДТРК “Лтава” 13 жовтня 2012 року встановили пам’ятник співачці. Вулиці на її честь також є в Кобеляках, Кременчуці, Тростянці, Черкасах.

Юрій Іванов