Зірка серіалів “Кріпосна” та “Спіймати Кайдаша”, корсунчанин Тарас Цимбалюк просить небайдужих  земляків підписати петицію про порятунок річки Рось. Звернення до земляків актор написав на Фейсбуці.

“Я виріс на цій річці і мені боляче бачити, як вона гине. Друзі, особисто прошу підписати петицію щодо її порятунку. Це не складно та не займе багато часу. “, – просить актор.

Нагадаємо, петицію про порятунок річки було зареєстровано 18 листопада. До кінця збору підписів лишається 66 днів.

“Ще не так давно Рось була однією з наймальовничіших і найчистіших в Україні. Однак, внаслідок нищівного антропогенного навантаження, тривалого ігнорування багатьох, навіть передбачених законодавством вимог, відсутності контролю за виконанням невідкладних водоохоронних та інших заходів все більш відчутною стає загроза загибелі цієї унікальної річки. Все частіше внаслідок задухи масово гине риба, інші живі організми, а державні органи змушені запроваджувати заборони навіть на купання людей. Такі загрози вже на межі незворотніх. Серйозна небезпека нависла над майбутнім всього регіону. Вчені все наполегливіше попереджають про надтривожну перспективу унеможливлення вже ближчим часом використання вод Росі у зв’язку з їх забрудненістю. Як наслідок – це призведе до величезних витрат бюджетних коштів для налагодження нової системи водозабезпечення всього регіону.” – йде мова у петиції.

Нагадаємо, цього року Корсунь вже залишався без водопостачання через обміління річки.