Валерія Бандурко, голова Черкаської райдержадміністрації, за 10 місяців 2021 року (з березня) отримала 421 736 грн зарплатні. Це майже по 41 тис. грн. у місяць. Про це свідчить відповідь на інформаційний запит  телеканалу «ВІККА».

blankДо заробітної плати чиновника зазвичай входять оклад, премії, надбавки за секретність, доплата за вислугу років та інше. Допомагають голові райдержадміністрації два заступники.

blankПерший заступник Черкаської РДА Роман Хоменко з 24 березня по 31 грудня 2021 року отримав 354 тис. грн. Це майже 39 тис. грн. у місяць.

blankЗаступник голови РДА Богдан Солошенко з квітня по грудень 2021 року заробив 338 тис. грн.

Загалом фонд заробітних плат керівництва Черкаської райдержадміністрації перевищує 1,1 млн. грн.

Для порівняння середня заробітна плата по Черкаському району складає 12 435 грн. Різниця між зарплатою голови РДА та середньою по району в 3,2 рази.  У Черкасах різниця між зарплатою міського голови та середньою по місту – у сім разів.

Після децентралізації у Черкаській області було створено чотири райони. Найбільшим за населенням Черкаський район (близько 600 тис. людей) охоплює території колишніх Канівського, Смілянського, Черкаського, Кам’янського і Чигиринського, Корсунь-Шевченківського та Городищинського районів.

Керівники райдержадміністрацій призначаються Указом Президента України.