Черкащина й Звенигородщина зокрема мають багату музейну спадщину. На жаль, останнім часом фонди музеїв не часто поповнюються вартісними історичними чи культурними реліквіями. Але таке трапляється, розповідає видання “Вісті Черкащини“.

«Музейні фонди Звенигородського краєзнавчого музею ім. Т.Г. Шевченка поповнились цікавим раритетним альбомом «З української старовини». Це видання 1900 р. Художній альбом «З української старовини» є унікальним провідником у життя та побут запорізьких козаків, селян та міщан України. До цього альбому увійшли художні твори С.І. Васильківського, прикрашені батальними та побутовими замальовками Н.С. Самокіша. Над історичним описом працював професор Д.І. Яворницький – історик, археолог, етнограф, фольклорист, знавець історії Запорізького козацтва. Цей унікальний експонат нам подарував Анатолій Якович Федоренко із с. Хлипнівки. Полиставши цей альбом, все більше розумієш, як сучасність тісно переплетена з історією. Є ще багато таємниць, які зберігають домашні бібліотеки та колекції. Дякуємо, Анатолію Федоренку, що передав цей раритет до нашого музею», – поінформувала на особистій сторінці у фейсбук директорка закладу Олена Люпин (Наріжна).

Пані Олена припускає, що його придбав свого часу для власної бібліотеки батько славнозвісного українського вченого-академіка Агатангела Кримського – Юхим Кримський.

Альбомом «З української старовини» Анатолію Яковичу у 1949 році подарував його друг дитинства Микола Кримський.

До слова, Анатолій Якович Федоренко проживає в с. Хлипнівці. Йому 90 років, ветеран праці, має вищу освіту, багато років пропрацював у м. Ватутіне гірничим інженером, в молоді роки служив на флоті.