У 29-річного жителя села Мліїв Черкаського району підтвердили ботулізм. Це вже сьомий випадок із початку року. Про це інформує Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».

Чоловік 22 червня вживав консервований м’ясний паштет зі свинини та субпродуктів, який, вочевидь, був виготовлений у домашніх умовах з порушенням елементарних санітарних правил та технологічних процесів. Це й послужило причиною захворювання.

Симптоми отруєння у чоловіка виникли за три дні потому: загальна слабкість, сухість у роті, розлади зору, диспепсичні явища, утруднене ковтання, порушення мовлення.  25 червня хворий звернувся до сімейного лікаря в амбулаторію загальної практики сімейної медицини села Мліїв, а потім до лікаря-інфекціоніста Городищенської багатопрофільної лікарні, де й було встановлено попередній діагноз – ботулізм. Пацієнта госпіталізували до Черкаської міської інфекційної лікарні, де він наразі перебуває на лікуванні у відділенні інтенсивної терапії у стані середньої важкості.

У день госпіталізації чоловіку введено протиботулінічний антитоксин.

Діагноз «ботулізм» підтверджено лабораторно: в крові виявлено ботулотоксин типу В.