В Умані рідні загиблих, військовослужбовці та волонтери перекривають одну з центральних вулиць міста, аби привернути увагу пішоходів та змусити водіїв зупинитись, щоб вшанувати пам’ять полеглих. До учасників акції 11 вересня долучилися також представники міськради, повідомила кореспондентка Суспільного Людмила Трум.

Люди стояли із плакатами із закликом не нехтувати загальнонаціональною хвилиною мовчання.

“Щодня о дев’ятій ранку ми вшановуємо пам’ять загиблих за Україну захисників та захисниць, що поклали життя за нас. Ми вважаємо, що дуже правильним буде, дуже доцільним аби ми вшановували їх щодня і виділити на це одну хвилину можна, я вважаю”, — зазначила одна з організаторок Влада Парадовська.

На акцію Влада прийшла разом зі своєю сестрою Кариною:

“Я розумію, що вони зробили дуже великий вклад, щоб наша країна трималась, щоб українська мова досі була. І досі наші військові борються за нашу українську мову, за наших людей і потрібно іти на акції, потрібно вшановувати хвилиною мовчання — це буде вже великим вкладом”, — доповнила Карина.

Серед учасників акції була дружина загиблого героя Анатолія Слонського та голова громадської організації “Родина Героя” Оксана Слонська.

“Ми звертаємось до всіх, кому не байдужа доля України, кому не байдужі наші хлопці, наші герої, просимо зупинитися і вшанувати пам’ять загиблих героїв. Одна хвилина, здавалося б, а скільки вона значить, одна хвилина — збереже чиєсь життя, одна хвилина – це мовчання. Вчора, ми («Родина Героя», — ред.) разом з військовими, вперше зібрались на таку акцію «Зупинись і вшануй загиблого героя» і дивно, що люди на нас дивилися і не розуміли, що ми хочемо, а найбільш прикро, що є такі люди, які навіть не знають, що таке дев’ята година ранку”.

Оксана Слонська зазначила, що 11 вересня на акцію зібралось більше людей, у порівнянні з 10 вересня. Також до акції долучилися працівники Уманської міської ради.

“Від сьогодні, ми щодня робитимемо такі акції, поки люди не звикнуть до того, що рівно о дев’ятій годині потрібно зупинитись і постояти у хвилині мовчання, щоб вшанувати пам’ять тих, хто дав нам можливість і дає зараз жити, творити і працювати. Не забуваємо за тих людей, які віддали своє життя в цій війні”, – додала Оксана Слонська.