Черкаські патрульні закликають пішоходів носити флікери у темну пору доби. Ці світловідбивальні елементи бувають у вигляді браслетів, наліпок, брелоків та значків. Також убезпечити себе на дорозі можна вдягнувши світлий одяг чи взуття, розповіла Суспільному речниця патрульної поліції області Ольга Пінчук.

Черкащанин Ігор Батюк має п’ять років водійського стажу. За цей час навчився реагувати відповідно до ситуації на дорозі. Втім, на його думку, одна з небезпек — вечірня дорога, коли сідає сонце.

“У темну пору всі люблять поганять, щоб всі чули їхній чудовий мотор”.

Брат Ігоря — Віталій розповів: і на роботу, і у власних справах йому подобається ходити пішки:

“Я дуже люблю пішки ходить, багато ходжу. Краще я буду пішки ходить, ніж на автобусах їздить. Природа, свіжість та і для здоровʼя корисніше так”.

Втім, за його словами, щойно починає сутеніти, обовʼязковим елементом його одягу стають світловідбивальні стрічки — флікери.

“У мене є на руках, спереду на рюкзаку відбивальний, а також ззаду”.

Про свою безпеку на дорогах подбав два роки тому, коли в Україні розпочалися блекаути, розповів Віталій.

“Особливо увечері дуже багато машин, всі їдуть з роботи і можуть тебе не помітити особливо, коли немає світла”.

Відтоді їх не знімає. Водієві ж побачити в темряві перехожого в таких стрічках легше, пояснив водій Ігор:

“Віталія гарно видно, що, по-перше: білі кросівки, є сітловідбивальні елементи. Я б взагалі може заборонив на міському чи державному рівні продавати чорні речі без світловідбивних елементів, бо люди навіть не думають, що ніч темна і вони темні”.

Вдягати такі світловідбивальні елементи у темну пору доби — не забаганка, а обовʼязок, передбачений правилами дорожнього руху, пояснила речниця патрульної поліції області Ольга Пінчук.

“Це можуть бути або ж флікери, наліпки, жилети, які мають світлоповертальні властивості. Вони допомагають водіям побачити пішохода за відстані до 150 метрів”, — пояснила Ольга Пінчук.

А за відсутності флікерів ця відстань складає 25-30 метрів, додала речниця.

“Різниця досить суттєва, тому ми рекомендуємо та проводимо бесіди із пішоходами, щоб вони вдягали флікери, або світлоповертальні елементи. Можна їх надягати на рухомі частини — на руки, наприклад, і це забезпечить видимість пішохода у темну пору доби”.

Можна, за її словами, носити і верхній одяг, написи якого відбивають світло. До прикладу, такий є у поліцейських. А водіям варто дотримуватися швидкісного режиму, додала речниця.