У черкаському територіальному центрі надання соцпослуг провели майстерклас із гончарного ремесла для мам військовослужбовців. Жінки власноруч виготовляли прикраси та посуд. Урок відвідали 12 жінок, розповіла Суспільному завідувачка відділення Світлана Панченко.
У гончарному центрі займаються соціальні категорії містян, для них заняття безоплатні. Там знайомлять з традиційним українським ремеслом та допомагають розвивати свої навички.
Матерів захисників зібрали у майстерні. Вони працювали із глиною: одні ліпили прикраси, решта — виготовляли посуд на гончарному колі.
Світлана Пушкаренко робила з глини тарілку: “Зробила миску. Це шедевр”.
Обидва сини пані Світлани боронять Україну на передовій:
“Я дуже пишаюсь ними. В перший день війни один син відразу пішов у ЗСУ, а другий зробив дві операції, щоб піти і пішов згодом”.
На майстеркласі, пояснила вона, відволіклась від щоденного хвилювання та знайшла спокій у творчості:
“Я стараюсь про це не думати, головне — перевіряю в інтернеті чи вони були онлайн і я щаслива, коли все гаразд”.
Серед учасниць — Тамара Суслова. ЇЇ син у війську з 2014 року:
“Люди кажуть про два роки війни, а я воюю з 2014 року. Коли він приїжджав, то казав ще тоді: «Мама, готуйся»”.
У гончарному центрі вона вперше. Пояснила: для неї це не просто новий досвід, а й своєрідна віддушина:
“У нас суспільство дуже розшароване. Люди, в яких є військовослужбовці в родинах, — це одне суспільство, а ті, в кого немає — інше. Тільки підтримка надає нам ресурсності. Коли ти працюєш руками, ти вкладаєш у цю роботу всі свої думки і мрії. Я вдячна, що є можливість їх втілювати”.
Зі слів завідувачки відділення денного перебування Світлани Панченко, такий захід організували, аби підтримати родини військовослужбовців та допомогти їм розвинути творчі здібності:
“Наші відвідувачі хочуть деякою мірою зняти стрес, а ліпка глиною корисна для моторики рух і для розслаблення”.
Пані Світлана додала: над створення гончарної майстерні працювали рік. Заняття безоплатні, вони відбуваються у черкаському територіальному центрі надання соцпослуг. До них можна долучитися за попереднім записом.
“Їх можуть відвідувати різні категорії — це і ветерани війни, і члени сімей загиблих, і люди з інвалідністю”.
КОМЕНТАРІ