Політична партія «Слуга народу» через суд зобов’язує Центральну виборчу комісію позначати «безпартійними» кандидатів, яких вважає фейковими партійцями, пише «Прочерк».
Нагадаємо, що партія «Слуга народу» через свій офіційний сайт закликала українців «ставати учасниками партії». Понад 45 тисяч осіб натисли кнопку «Приєднатись» і заповнили анкету. Відтак отримали повідомлення: «Ми будуємо зовсім іншу партію – онлайн-партію, де кожен бажаючий може допомогти нам. Після того, як заповнили анкету на сайті, ви вже є частиною партії. Найближчим часом ви отримаєте листа, в якому розповімо, як діяти далі. Дякуємо за підтримку!»

Цей лист переконав багатьох, що відтепер вони є повноправними членами партії «Слуга народу».
Частина із таких «партійців» навіть вирішили брати участь у парламентських виборах – як самовисуванці але із зазначенням в графі «партійність»: «Член політичної партії «Слуга народу». ЦВК зареєструвала їх саме з такою партійністю.
Проблеми почалися, коли партія стала висувати по тих самих округах власних кандидатів. Щоб уникнути «дублювання», партія через суд змушує ЦВК перереєстровувати самовисуванців як «безпартійних». «П.п. 3.3 Статуту Політичної партії «Слуга народу» передбачено, що вступ до членів партії здійснюється на добровільних засадах, на підставі письмової заяви, поданої на ім’я Голови первинного осередку партії, партійної організації вищого рівня або Голови партії», – пояснює партія свою позицію суду.
Крім того, вона подала суду реєстр своїх членів, яких станом на 25 червня в Україні нараховувалося 182. Ті ж 45380 «учасників партії», хто зареєструвався на сайті, виявляється, можуть бути хіба що волонтерами у штабі, членами комісій або спостерігачами, політичними діячами в майбутньому тощо.
Зокрема, 30 червня Шостий апеляційний адміністративний суд зобов’язав ЦВК позначити «безпартійними» таких кандидатів у народні депутати: Сергія Третяка, Миколу Підгурського, Олександра Зелінського, Сергія Косяна, Дмитра Анциферова, Альону Гринько, Артема Дмитрука, Олега Бойка, Олега Петровця. Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку. До речі, один із згаданих кандидатів, Олег Бойко, балотується по 199-му округу з центром у Жашкові.

КОМЕНТАРІ