На Черкащині 550 військовослужбовців з початку повномасштабного вторгнення отримали виплати від держави у зв’язку з отриманням поранення під час бойових дій чи встановленням інвалідності. Ще 150 чекають на компенсацію. Для призначення виплат військові мають звернутися до районних центрів комплектування та написати заяву, розповів Суспільному начальник відділу оформлення допомог, військових пенсій та пільг Черкаського ТЦК Андрій Старовойтов.

Також державою передбачені виплати родинам, які втратили на війні своїх родичів. За загиблого захисника родичі отримають 15 мільйонів гривень. Скільки таких на Черкащині, не називають через дію воєнного стану. Компенсації передбачені 168 постановою Кабміну від 28 лютого 2022 року.

За словами Андрія Старовойтова, державою передбачена можливість отримання соціальних виплат:

“Якщо це стосується поранення, то виплачується сума від 187 тисяч 880 гривень у відсотках встановлених МСЕКом. Якщо по інвалідності, то перша група — 1 мільйон 73 тисячі 600 гривень, друга група — 805 тисяч 200 гривень та третя група — 671 тисяча. Якщо людина загинула під час дії воєнного стану, то це 15 мільйонів гривень. Вказану суму виплачують рівними частками всім членам сімей. Це можуть бути батьки загиблого, один із подружжя, який не одружився вдруге, неповнолітні діти, а також утриманці. 1/5 суми виплачується одразу”.

Потім допомогу виплачують в 40 етапів: щомісяця упродовж 40 місяців, додав Андрій Старовойтов.

“На жаль, військовослужбовця вже не повернути. Або він втрачає працездатність, і вже не може виконувати або працювати на тій роботі, що була раніше до початку проходження служби. Тому це той мінімум, який держава хоч якось компенсує”.