Фото Оксани Швед

Іду днями додому з роботи і спостерігаю чудернацьку картину: на бульварі ворушиться дивна споруда, схожа на «римську бойову черепаху» із щитів легіонерів. Не вистачає лише кличу «Бар-рр-а!» та брязкання зброї. Невже, думаю, в Черкасах збираються відроджувати гладіаторські бої чи реконструювати битви Стародавнього Риму? Аж тут додивляюсь, що на щитах зображені зовсім не орлині крила, а кандидат в міські голови Віктор Євпак.

Виявляється, підприємець-ITішник не вигадав ніякої більш просунутої виборчої технології, як роздрукувати свій «інтерфейс» на прямокутних «носіях» у людський зріст. До того чуда припасували ремінці і волонтери-агітатори мають тягати ті обладунки на плечах цілий день в надії, що хтось пройметься креативом і на виборах віддасть голос за їхнього кандидата.

Напевне, новітні «євпаконосці» надвечір так втомлюються, що збиваються в загони, а згодом і стають таборами на будь-яких підходящих лавочках, обставляючись «військовою амуніцією» як справжні римські солдати на рейді.

І цей мілітаристський піар не оцінила не лише я. В «Фейсбук»-спільноті «Черкаська політота» можна почитати чимало асоціацій, які виникають у людей, коли вони бачать подібну рекламу. Комусь їхні марші нагадують тевтонських лицарів, що вишикувались «свинею», а комусь мультяшних посіпак.

Але остаточний «присуд» їм виніс черкаський краєзнавець Борис Юхно, назвавши «євпанутими». І мав він на увазі зовсім не бідних «найманців», а організаторів тих «легіонів». Адже коли людина хоче стати лідером, тупо примушуючи тих, хто працює на її авторитет, виглядати смішними – то лідер з неї такий собі.

«Якщо це і є майбутня програма збільшення робочих місць та основний напрям діяльності молодої Євпако-команди, то ми вже точно «припливли», – резюмують черксці.

Тетяна Воронцова