Давно ходять чутки, що місцевий агробарон Геннадій Бобов хоче продати свій бізнес. З тих пір, як братки, близькі до його оточення, вбили журналіста Василя Сергієнка, він, схоже, боїться в будь-який момент потрапити на лаву підсудних. Поки його оберігав депутатський мандат, але цього разу, швидше за все, він програє вибори. Та й, кажуть, на різні судові тяжби за чотири роки він вже витратив мільйони доларів (імовірна «відмазка» «друзів» від убивства, повернення 38 мільйонів гривень, які, переляканий Генпрокурором і зняттям недорканності сплатив у якості податків, а тоді повернув через суд), тож дешевше сидіти за кордоном. Кажуть, вже й вілла в Іспанії добудовується, кажуть також, що за народні гроші, що нібито зібрались у вигляді «відкатів» за державні субвенції на дороги.

Все б нічого, але ж тут в кількох селах, де всі землі орендує Бобов, днями бачили людей східної зовнішності, схожих на китайців. Вони діловито фотографували поля, оглядали закинуті домівки. Щось обговорювали по-своєму, а людям чулось тільки про землю та Бобова. Невже цей агробарон вирішив продати землю китайцям?

Тобто, людям він розказує, що землю продавати не можна, щоб, можливо, самому віддати її чужинцям? Враховуючи, скільки землі орендує Бобов, то за цю суму міг би безбідно жити за кордоном і він, і його діти, ще внукам би вистачило.

Якщо це справді так, то над Черкащиною нависає справжня катастрофа, бо є приклад Росії, де китайці викупили землі, а тепер збирають по три-чотири рази на рік урожаї, нещадно виснажуючи ґрунт. Як наслідок – через кілька років земля вже не родить. При цьому там іноземці ще й так отруюють поля гербіцидами та іншою хімією, що вони перетворюється на пустирі, де навіть бур’яни вже не ростуть.

І також у разі подібного сценарію, що робити черкаським селянам, якщо китайці привозять із собою дешеву робочу силу та самі обробляють свої угіддя, а місцеві робочі руки їм абсолютно не потрібні? А саме так думають черкащани, бо вирішили, що іноземці не даремне роздивлялись покинуті хати – адже, можливо, туди і хочуть заселити привезених робітників. Невже це і є відновлення та розвиток села по-бобовськи?

Олег Загора