Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко прокоментував рішення ТВК про відкликання п’ятьох депутатів міської ради.

“Те, що відбувається сьогодні з намаганнями відкликати окремих депутатів – не демократія, як це передбачає Закон, а повне знущання над волевиявленням черкащан. Скориставшись прогалиною в законодавстві, певна група осіб, яка ніяк не змириться з тим, що я, як міський голова, не дозволяю їм розкрадати міський бюджет, вирішила позбавити мера більшості в міськраді, відкликавши кількох депутатів, а тим самим – позбавити мене можливості приймати більшістю голосів конструктивні рішення на користь територіальної громади міста.

Порушення процедури були з самого початку, починаючи з так званих «зборів громади», що тихцем пройшли на приватному підприємстві «Темп». Правомірність проведення цих «зборів» і прийнятих на них рішень, як мені відомо, нині оскаржуються в суді.

Окрему правову оцінку суд надасть і діям міської територіальної виборчої комісії, адже саме вона стала механізмом реалізації процесів саме в тій формі, в якій ви бачили.

Правоохоронні органи, схоже, в черговий раз демонструють повну бездіяльність та незацікавленість в дотриманні букви Закону та життя суспільства за новими, демократичними нормами. Про яку адекватну реакцію на порушення з їх боку може йти мова, коли резонансне вбивство(!) депутата міськради Михайла Бінусова до цих пір не розкрите.

Ситуація в Черкаській міській раді може стати віддзеркаленням фактично недієздатної і слабкої Верховної Ради, де немає більшості, і тому методом тиску, залякувань, підкупу, голосуються рішення не на користь громади, а на догоду окремих бізнес-інтересів.

А це не має нічого спільного з правом вільного волевиявлення як виборців, так і самих депутатів.  Також одним з основних завдань цих «горе-політиків» є знищення опозиційного виконавчого комітету, який сформований з представників опозиційних партій, патріотів, громадських діячів, АТОвців та встановлення повного і одноосібного права на власний розсуд розпоряджатися спільними коштами громади.

Криза, що склалася в депутатському корпусі, загострилася.  Найстрашніше, що в цьому хаосі і беззаконні, яке нині відбувається, постраждає місто – це невивезене сміття, невідремонтовані дороги… Про який благоустрій може йтися, коли на господарські питання впливає політика?

Тому, на мою думку, актуальним залишається питання про розпуск такої ради та призначення дати нових виборів, – відповідне звернення до профільного комітету Верховної Ради я спрямував ще в січні цього року.

А дії щодо відкликання депутатів саме у такий спосіб, безумовно, матимуть вплив на роботу цієї ради в цілому, і на кожного депутата окремо та можуть стати методом шантажу будь-якого депутата, який голосує «неправильно» на думку певного кола осіб, що намагається будь-якою ціною повернути контроль над містом.” – пише очільник міста у “Фейсбуці”.