blankПопри прохолодну погоду та невеликі дощі на Росі все ще спостерігається маловоддя, повідомляє очільник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Із початку року на Черкащині випало лише 30-50% опадів від норми, а кількість днів без дощу становить від 37 до 63.

За відсутності дощу для підтримання оптимальної водності, на р. Рось зберігається складна гідрологічна ситуація, що може в подальшому спричинити екологічні проблеми для населення та промисловості у басейні річки.

У створі гідропоста Корсунь-Шевченківський середня водність за першу та другу декаду вересня дорівнювала 1,94 м3/с (14% норми), досягнувши екстремально низьких значень. Витрати води були найменшими за увесь час гідрологічних спостережень.

За даними Українського гідрометцентру, маловоддя на Росі утримається щонайменше до кінця вересня.