Навчальна гра “Черкащина — серце України”, яку створили дві вчительки історії з Черкас Ірина Таран та Ольга Яхненко, допомагає вивчити історію рідного краю та підготуватися до НМТ. На її розробку спрямували 14 490 гривень, розповіла Суспільному вчителька історії черкаської школи №32 Ольга Яхненко.

Вчителька історії Ірина Таран додала, що створили її, аби залучити школярів до вивчення предмета “Історія рідного краю”. Школярка Аліна Бабич готується до національного мультипредметного тестування, а знання з історії відшліфовує у настільній грі.

“Потрібно знати історію свого рідного краю, також важливо те, що в нас НМТ і як мінімум може попастися якесь запитання, яке було саме в цих картках. Якщо ви хоч трішки вчили історію, або слухали викладача, то гра буде легка для вас”.

Навчальна гра “Черкащина — серце України” має 54 запитання з історії рідного краю та 30 запитань про історичні постаті, розповіла розробниця гри Ірина Таран.

“Гейміфікація — це зараз тренд в освіті, але діти і так в гаджетах, то хотілося, щоб вони погралися чимось, що можна взяти руками, кинути кубик і дати відповідь”.

Гра створена для дітей віком від 11 років, та розрахована як для одного учасника, так і для командної гри, пояснила Ірина Таран.

“Обов’язково обирається модератор, який буде слідкувати за правилами гри і який буде дивитися чи правильно команда дала відповідь. Якщо відповідь дається правильна, то треба робити ще один хід, якщо неправильна — пропускається хід”.

Її колега та партнерка зі створення гри Ольга Яхненко розповіла, що за мету взяли не оцінити знання учнів, а допомогти вивчити історію.

“Ми коли розробили цю гру, то ми розуміли, що, наприклад, для учнів 11 класів питання нормальні, для учнів п’ятих — сьомих класів питання достатньо важкі. Протягом гри ти можеш загуглити три питання, але в тебе є на це десять секунд. Наше завдання, щоб учні здобули більше знань, і навіть, коли вони шукають інформацію, все одно вони її отримують і вона відкладається в пам’яті”.

Гру створили у межах грантового конкурсу міського голови Черкас у галузі загальної середньої освіти. На її розробку спрямували 14 490 гривень, розповіла Ольга Яхненко.

“Ми надрукували на кожен заклад освіти методички, в цих методичках є активне покликання на гру. Тобто цю гру можна завантажити, видрукувати у тій кількості, яка потрібна закладу освіти”.

Зі слів керівника департаменту освіти та гуманітарної політики Богдана Бєлова, до складу комісії конкурсу увійшло десять представників освіти міста, які й визначали методичну та освітню цінність гри. Додав, що нині створили 10 комплектів, їх отримали шість шкіл міста.