Органами прокуратури Черкаської області вивчено стан додержання вимог чинного законодавства при виконанні територіальними органами поліції та органами з питань пробації області адміністративних стягнень, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

Незважаючи на те, що органи прокуратури області упродовж минулого та поточного років неодноразово звертали увагу керівництва територіальних органів поліції та органів з питань пробації області на допущення порушень вимог законодавства, в їх діяльності продовжують мати місце порушення вимог КУпАП при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення зазначеної категорії.

Установлено випадки порушення працівниками поліції вимог статей 261, 262 КУпАП щодо додержання встановленої законодавством процедури оформлення матеріалів при доставлені та адміністративному затриманні громадян, а також дотримання порядку особистого огляду, вилучення речей, документів та огляду речей затриманих.

Не викоренено випадки порушення строків тримання громадян в інших приміщеннях територіальних органів Національної поліції області, що не відповідає вимогам ст. 263 КУпАП.

Крім того, в діяльності організацій за місцем відбування порушниками громадських робіт установлено порушення вимог ст. 321-3 КУпАП щодо своєчасного повідомлення органів з питань пробації про ухилення порушника від відбування стягнення та ведення обліку про кількість відпрацьованих порушниками годин.

З метою усунення виявлених порушень законодавства органами прокуратури на адресу керівництва ГУНП та Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції внесено 11 актів прокурорського реагування, які на цей час перебувають на розгляді, а також 10 апеляційних скарг на незаконні судові рішення про накладення адміністративних стягнень, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, які розглянуто та задоволено.

Робота на вказаному напрямі триває та перебуває на постійному контролі керівництва прокуратури області.

Прес-служба  прокуратури Черкаської області