У Черкаському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів розпочалось професійне навчання державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування з ділової української мови. Повідомили у пресслужбі обласної ради.

Навчання проводиться на виконання державного замовлення з підвищення рівня мовної компетентності публічних службовців регіону, заходів із реалізації «Програми підтримки української мови в Черкаській області на 2017–2020 роки» та з метою зміцнення статусу української мови у державному діловому спілкуванні.

Цьогоріч підвищення рівня мовної компетентності вперше проводиться за Загальною професійною (сертифікатною) програмою, яка спрямована на ознайомлення з інноваціями нового українського правопису, вдосконалення рівня загальномовної підготовки, комунікативної компетентності, набуття практичних навичок використання норм в усному й писемному мовленні професійного спілкування на державній службі.

Програму семінару розробила й реалізовує завідувачка кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького кандидат філологічних наук, доцент Тетяна Бондаренко.

Протягом десяти навчальних тижнів публічні службовці удосконалюватимуть знання мовних норм у діловому спілкуванні: навчаться правильно обирати та використовувати мовні засоби в усному й писемному діловому мовленні; оформлювати документи; аналізувати та реферувати тексти; готувати аналітичні огляди, довідки, висновки; дотримуватися норм української літературної мови в офіційному спілкуванні; редагувати тексти ділових паперів; користуватися фаховими монографічними, довідковими виданнями та різними видами словників.

Активність публічних службовців щодо участі у професійному навчанні з мовної компетентності підготовки постійно зростає, адже питання досконалого володіння українською мовою залишається актуальним і справедливо вважається одним із стратегічних завдань реформи державної служби.