33- річна тальнівчанка Анна Радченко займається відловом собак. Офіційно – півтора місяці, а неофіційно – все своє доросле життя. Жінка забирає безпритульних тварин з вулиці й возить їх на стерилізацію та вакцинацію. Робить це майже щодня. Через максимум 6 днів відправляє туди, де й взяла, але вже безпечних для людей, пишуть “Вісті Черкащини“.

Кілька місяців тому Анні запропонували займатись цим офіційно. Волонтерка погодилась, та досі є проблеми, які б вона хотіла вирішити.

– Так працювати просто неможливо, – говорить Радченко. – Мене, на жаль, не забезпечили транспортом для відлову собак. Я не можу ж возити тварин на таксі, ще й за свої кошти. Постійно когось прошу, аби допомогли доставити собаку в лікарню, а потім назад з лікарні. Є дівчина, яка допомагає мені. Відпрошується з роботи, коштів за це не бере. Навіть допомагає мені годувати тварин та прибрати в клітках.

Анна має чоловіка, який також їй допомагає, тому що так само любить тварин, як і вона.

– Намагаємось тварин прилаштувати, а не залишати їх на вулиці, – каже волонтерка. – З «хлопчиками» простіше. Тих легше роздати, а «дівчаток» доводилося возити на Умань, стерилізувати за свій рахунок та за рахунок уманського волонтера. Потім так само роздавали, а кого не змогли роздати, залишали собі. Окрім Тального нікуди більше не їжджу, адже не маю такої можливості.

У Анни є договір, укладений із міською радою, де прописано, що вона має відловити 25 собак на місяць. Стерилізація та щеплення коштують 120 гривень на одного собаку.

– Це було б реально, якби я мала автівку, а так наразі виконати план неможливо, – розповідає Анна.

Вона зізнається, якщо не відловить 25 собак, не отримає зарплати.

Свідки вилову бродячих тварин не завжди розуміють, що відбувається. Більшості доводиться пояснювати.

– Чи не найгірше те, що собака може не пережити наркозу, – бідкається жінка. – Та для неї це краще, ніж померти на вулиці від отрути.

На запитання, наскільки це небезпечна робота, дівчина говорить: «Трапляються різні собаки. Він тут може бути спокійним, а коли я беру в петлю, щоб зловити, може стати в ступор або проявляти агресію. У мене був такий випадок. Агресивний собака вирвався з рук і втік. Добре, що хоч петлю скинув по дорозі , а то б довелося ще заплатити за спорядження».

Вона переконана – причиною того, що на вулицях міста так багато безпритульних собак, є безвідповідальні люди. Не стерилізують домашніх улюбленців, а ті розмножуються. Цуценята, як результат, опиняються викинутими на вулицю.

Волонтерство – справа невдячна, нарікає Анна. Та продовжує займатися ним через любов до тварин. Для подальшого якісного виконання своєї роботи їй вкрай потрібен автомобіль. В інакшому випадку про благодійне виловлювання собак не може бути й мови. Власних коштів жінка на це вже не має.