Відразу два свята дитячої радості відбулися в п’ятницю, 20 квітня в Привітному та Красенівці, що на Чорнобаївщині, – з нагоди відкриття спортивно-ігрових майданчиків, будівництво яких стало можливим завдяки ініціативі родини Душейків, керівницва СТОВ «Красенівське» та сільських рад.

Звичайно, проблем у селах вистачає, і вирішувати їх сьогодні нелегко, бо для цього потрібні значні кошти, яких у бюджеті сільської ради не завжди вистачає. Тому на допомогу й приходить таке сільськогосподарське підприємство, як корпорація «Дніпро», засновниками якого є родина знаних аграріїв – Душейків.

Корпорація відома не тільки тим, що успішно розвиває галузь рослинництва, тваринництва, овочівництво, а ще й тим, що вже багато років допомагає розв’язувати ряд соціально важливих питань в тих населених пунктах, де орендує землі, адже інтереси громад для них також є першочерговими. Так, засновниками безвідмовно надається фінансова підтримка школам, ФАПам, лікарським амбулаторіям, звичайним людям, що волею обставин потрапили у скрутну життєву ситуацію. За кошти сільгосппідприємства будуються храми, проводяться ремонти садочків, навчальних закладів, доріг, утримуються сільські водогони, нічне освітлення, проводиться низка спортивних та культурно-масових заходів та багато іншого.

blank

Не дивлячись на вітряну та прохолодну погоду з усіх куточків Привітного зібралися наймолодші мешканці разом мамами, татами, бабусями й дідусями. Прийшли на святкування й вихованці дитячої установи та школярі зі своїми вихователями та наставниками, щоб після урочистостей випробувати нові ігрові атракціони та отримати заряд чудових емоцій. Щастям світилися не тільки їх обличчя, а й дорослих, коли вони всі очікували на мить відкриття.

Привітненський сільський голова Раїса Олексіївна Остроушко на правах господині села привітала односельців з таким маленьким, незатвердженим в календарі святом та подякувала фінансовому директору корпорації «Дніпро» Григорію Петровичу Душейку, що він дотримав слова, обіцяючи зробити дітям подарунок – невеличке ігрове містечко, де вони стануть повноправними господарями. А далі у виступі зазначила, що засновники – родина Душейків та місцеве товариство постійно допомагають у вирішенні всіх сільських проблем, підтримують соціальну сферу та надають кошти на проведення різних культурно-спортивних заходів.

– Цього вже ніхто не помічає, це вже стало звичним, – сказала Раїса Олексіївна, – коли взимку вчасно розгортається сніг, в нічний час освітлюються вулиці, діти безкоштовно харчуються в школі та все інше. Але якщо підсумувати, лише на одну нашу громаду в минулому році СТОВ «Красенівське» витратило більше півмільйона гривень. І навіть на цей ігровий майданчик ми з бюджету сільської ради змогли дати 43 тисячі гривень, а господарство у три рази більше.

Нехай же цей майданчик стане для дітвори місцем веселощів, розваг і гарного відпочинку, а пора дитинства найщасливішою і найсвітлішою.

За давньою доброю українською традицією, Григорію Петровичу вручили хліб-сіль, який за звичаєм розділили між присутніми, а силами юних талантів організовано невеличкий концерт.

blank

Подякувавши за добрі слова Григорій Петрович, звертаючись до всіх присутніх, у своїй святковій промові сказав:

– Фундаментом нашої держави є село. Якщо буде міцним фундамент, то міцною буде і наша держава. Тому важливо всім нам разом дбати про село і розвивати його. Щиро вітаю дітей Привітного із таким важливим у вашому житті днем, адже ви отримали прекрасну можливість гратися, розвиватися на такому чудовому дитячому ігровому майданчику. Діти – це квіти життя, наш найдорожчий скарб, радість, майбутнє села і цілої держави. Саме тому обов’язок батьків, школи, влади, бізнесу та суспільства в цілому дбати про всебічний розвиток інтересів дітей, забезпечувати їм належний рівень виховання, не допускати порушення їхній прав, дбати про створення гідних умов для здобуття якісної освіти, змістовного дозвілля, аби особистість дитини розвивалася у всіх напрямках.

Після урочистого перерізання стрічки Григорієм Душейком та директором СТОВ «Красенівське» Леонідом Цибою діти, отримавши солодкі подарунки, з радістю побігли до ігрових атракціонів і, не помічаючи нікого довкола, веселилися.

–  Це хороша справа,- говорили між собою молоді матусі, та дякували всім за турботу про їхню дітвору. –  Тепер ми будемо спокійні за дітей, адже не доведеться їм шукати пригод невідомо де, а вони гратимуться тут, в безпечному, огородженому місці неподалік від житла. Усе дуже гарно, по-сучасному, не гірше, ніж у місті.

Подібне святкове дійство з словами вітання від Григорія Душейка, короваєм, перерізанням стрічки, музичними дарунками відбулося і в Красенівці.

Справжньою красою малої батьківщини непереможного чемпіона-чемпіонів Івана Піддубного став спортивно-ігровий комплекс, який складається із більше, ніж десяти ігрових елементів та металевої огорожі.

Яскраві гойдалки, пісочниці, каруселі, гірки з казковими будиночками та потягом, вуличні спортивні тренажери – це далеко неповний перелік травмобезпечного ігрового устаткування, яким облаштували територію для дитячого дозвілля. На це пішло більше трьохсот тисяч гривень спільних коштів місцевого товариства та сільської ради.

В селі зовсім не було ігрових майданчиків. Тепер, окрім цього, який розташували в центрі населеного пункту, по декілька ігрових одиниць атракціонів встановили ще на двох кутках села та в Іванівці.

Ніна Семенова, Валентина Згура