Про свою готовність приєднатися до ПЦУ наголосили парафіяни сіл В’язівок, Петропавлівка і Воронівка Городищенського району, а також громада, яка зареєстрована в науково-дослідному Інституті садівництва у селі Мліїв. Усі вони донедавна були підпорядковані Московському патріархату, пише “Прочерк”.

Зазначимо, що настоятелем Свято-Успенського храму у селі В’язівок є протоієрей Михайло Винник – відомий волонтер, який активно допомагає українським воїнам на сході нашої держави. Він зумів налагодити у себе виробництво м’ясної продукції: тушонка, сало, смалець, домашні ковбаси – усе це регулярно відправляється бійцям «Новою поштою». Утім панотець особисто відвідував українських захисників, спілкувався з ними на передових позиціях. Востаннє це сталося в районі Авдіївки, яка входить до найбільш «гарячих» точок.

Визначилася з переходом до ПЦУ й перша парафія на Шполянщині: нею стала церковна громада с Матусів. Тут діє історичний храм, який був побудований у рік нашестя Наполеона на тодішню Росію – 1812 року. Про це свідчить напис усередині самого храму.