Фільм “Чорний Козак”, допрем’єрний показ якого очікується в Києві 1 серпня, знятий усього за два мільйони гривень, зібраних учасниками зйомок та отриманих від меценатів. Фахівці кінематографу навіть не беруться назвати справжню цифру, чого б це коштувало насправді, якби не надзвичайний ентузіазм людей, які зібралися в команді єдиної в Україні кіностудії зі статусом шкільної – у Легедзиному Тальнівського району Черкащини.

Про це повідомляють у прес-службі Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА.

-Власне, всі ці гроші витрачені  фактично лише на оренду техніки та допоміжного обладнання для зйомок, – розповів учасникам Всеукраїнського культурного форуму режисер фільму Владислав Чабанюк. Костюми на безоплатній основі надали в оренду музеї, грим акторам наносили “у межах практики” студенти-візажисти.  Доходило до курйозів – коли актор, якому клеїли козацькі вуса, після піврічної вимушеної перерви у зйомках сам відростив їх – з метою економії коштів на грим та й тому, що просто проникся козацькою епохою, про яку кіно знімали.

Марина Юрчак – єдина професійна актриса у фільмі – та й то на момент початок зйомок фільму вона щойно закінчила навчання на акторському факультеті. Згадуючи, як пролетів час і як за цей час виросли діти, з посмішкою розповідає: “Коли зйомки розпочиналися, нашій Явдошці було 5 років, а коли закінчували – 15. Тому вона вже не могла озвучувати сама себе – текст озвучувала замість неї менша сестричка.

Попри все, фільм вже добрався до кінозали. Він має бути успішним – актори вірять в це, бо перед зйомками кіно, 10 років тому, перед автівкою їхнього режисера блискавкою пролетів сокіл – як символ вільного духу козацьких степів Черкащини.

Фільм «Чорний Козак»

Невдовзі на екрани вийде стрічка «Чорний Козак», яку знімали на Черкащині. Це перший український фільм, в якому грає лише одна професійна акторка#ДивисьУкраїське!

Posted by Hromadske.tv.Cherkasy on 2018 m. Balandis 12 d., Ketvirtadienis