Після минулорічних загроз відключення навчальних закладів Тальнівщини від газопостачання одразу два села заявили про готовність перевести школи на так зване альтернативне паливо. Пишуть “Вісті Черкащини“.

З початку опалювального сезону Веселокутська школа та Майданецький НВК планують перейти на опалення дровами, що в рази зекономить використання бюджетних коштів, яких у районному бюджеті катастрофічно не вистачає.

– Зараз робимо все можливе, щоб у школі було тепло, – каже Веселокутський сільський голова Павло Козаченко. – Сподіваємося до початку опалювального сезону відмовитися від використання газу і перейти на дрова.

За офіційними даними у районному бюджеті відсутні 3 мільйони 637 тисяч гривень, яких не вистачає на енергоносії закладам освіти. Через брак коштів опинилася під загрозою зриву й процедура проведення тендерів на закупівлю палива.

Замість того, щоб допомогти грішми, районна рада зобов’язала райдержадміністрацію спільно із сільськими радами та дирекціями шкіл «вжити додаткових заходів щодо вирішення проблемних питань, пов’язаних з забезпеченням теплового режиму в закладах соціальної і гуманітарної сфери в опалювальний період». Ну і звичайно, до 1 серпня проінформувати районну раду про проведену роботу.

Словом, з грішми будь-хто може вирішити проблему, а ви спробуйте безкоштовно…