Учора на вулиці Героїв Холодного Яру в Черкасах внаслідок розгерметизації резервуару об’ємом 5 тис. м3 в якому зберігалось близько 4 тис. м3 рідких азотних добрив “КАС-32” (карбідно-аміачна суміш) з масовою часткою азоту 32 % стався витік суміші, що забруднило прилеглу територію в радіусі одного кілометра.

За отриманими даними з резервуара витекло близько 100 тисяч тонн суміші. Про це повідомили у нацполіції Черкаської області.

Підприємством з метою ліквідації витоку було перевантажено рідке добриво за допомогою вантажних автомобілів в інший резервуар, та проведено загортання плями землею.

blank

О 19:20 годині було ліквідовано витікання рідких азотних добрив, вже опівночі роботи по ліквідації наслідків аварії завершилися. На місці події працювали черкаські рятувальники ДСНС та поліція.

За вказаним фактом слідчими Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області розпочате досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.239 КК України (Забруднення або псування земель).

blank

Як повідомив начальник управління державного екологічного нагляду області Олександр Позняков, екологами на місці аварії лабораторією Держекоінспекції Центрального округу відібрані проби ґрунту для визначення концентрації речовин , які до нього потрапили.

За його словами, фахівці мають розібратись чия вина.

“Розгерметизація відбулась самої ємкості, а її хтось виробляв та встановлював. Тому можливий реверс по шкоді від підприємства до виробника резервуару.” – коментує еколог.

Окремо мають відбутись перевірки берегової лінії на предмет загибелі риби та інших водних ресурсів.