blank“Нишпорить, бидлота, і вже облизується на те, що ми роками берегли і примножували”, – такі нині розмови ходять на черкаському водоканалі, оскільки “свободівсько-батьківщинівська” команда міського голови Анатолія Бондаренка вирішила підім’яти успішне КП під себе.

На сьогодні Черкаський водоканал – єдине підприємство Черкас, яке ще не захопила промерська бригада. І це відчувають жителі міста, бо остання послуга, яка надається регулярно і практично без збоїв, – це водопостачання та водовідведення. Все решта – перевезення, теплопостачання, освітлення вулиць, ремонти доріг і тротуарів, очищення міста від снігу, обслуговування зливових каналізацій – вже не просто шкандибають, а часто становлять небезпеку для городян. У потоках від дощу можна втонути, в каналізаційних люках вбитися, без освітлення вулиць зламати шию, і так далі, перелік вести не варто, бо городяни самі прекрасно його можуть продовжити власними прикладами каліцтв.

Адже, зрозуміло, своїх комісарів Бондаренко засилає в комунальні підприємства зовсім не для того, щоб послуги містянам покращувалися, а щоб осідлати фінансові потоки. Саме тому в успішному “Черкаситеплокомуненерго” замінили професійного Миколу Кушніра на демагога Павла Карася. І показово, що першим, що той зробив публічно, це взяв в оренду за бюджетні кошти дорогу “жоповозку”. Те ж і з “ЧЕЛУАШем”, який замість того, щоб стати монополістом у прибиранні Черкас, “профукав” більшість багатомільйонних тендерів…

Тепер черга дійшла до “Черкасиводоканалу”. Прилякати його багаторічного директора Сергія Овчаренка, напевне, не вдалося. Бо він “пережив” не одного мера-хапугу, тож має до цієї міської “хвороби” стійкий імунітет, а підприємство – зразкове здоров’я, на заздрість всій країні, не дарма ж водоканал багато разів визнавався найкращим КП в Україні.

Тому, перше, що зробили мер і його “нетимурівська” команда, – це близько року тому впхнули на підприємство свого резидента, депутата міськради із оточення Павла Карася Григорія Кузьменка. “Спеціальну людину” на спеціально створену посаду заступника директора із загальних питань.

Нещодавно на водоканал мер відправив комісію міськвиконкому, щоб вони накопали на директора якісь фінансово-господарські порушення. Ті греблися цілий місяць, і нічого не відшукали.

Кажуть, Бондаренко був розлючений і дав розпорядження продовжити термін комісії ще на місяць, пригрозивши виконавцям, що самих їх з криміналом повиганяє, якщо вони не принесуть йому на тарілочці з голубим обідочком “голову” Овчаренка.

Днями Сергій Овчаренко через “свистопляску” втрапив на лікарняний, однак призначив замість себе в. о. директора професійну і віддану підприємству людину – заступницю Світлану Лісковець. Але ця кадрова ротація зовсім не влаштувала Бондаренка, бо пані Лісковець також виявилась міцним горішком. Тож мер пішов навпростець – її просто відсторонили від посади в. о. розпорядження міського голови! Як то кажуть, дуже їсти хочеться, а від водоканалу слинка так і тече, тож на закон і на процедуру можна начхати.

А тимчасовим керівником водоканалу призначили – вгадайте з трьох разів? – правильно, пана Кузьменка.

Колектив, зрозуміло, в повній прострації, однак починає приходити до тями, тож якщо Черкаси призабули бунти і страйки комунальників, – тепер буде нагода, цілком імовірно, освіжити в пам’яті всі їхні “принади”.

Кажуть, в цій ситуації присіли на низькому старті і черкаські правоохоронці, бо знають, що “свободівсько-батьківщинівська” братва, яку засліпили мільйонні оброти комунальників, і якій зі столиці поставили задачу мобілізувати перед виборами всі можливі фінанси, може начудити не на одну кримінальну справу.

От тільки простим городянам від того нічого доброго чекати не варто, бо минулорічне “зневоднення” міста на кілька днів, яке також трапилось через повну невідповідність керманичів Черкас їхнім посадам та обов’язкам, – може здатись у майбутньому “білою смугою” у можливому комунальному хаосі, в який штовхають Черкаси Бондаренко і Ко.