За прогнозом Черкаського обласного гідрометцентру, сьогодні вдень та 9-10 травня характер погоди залишиться нестійким. Під впливом атмосферних фронтів циклону, що розташований над Чорним морем, очікуються періодичні грозові дощі, 8-9 травня у супроводі граду та шквалів. Температура вночі 8..13, вдень 18..23º.

Вчора атмосферні фронти із півночі принесли на Черкащину грозові дощі, подекуди випадав град, а в Черкасах та Смілі шквалистий вітер посилювався до штормових 16-18 м/с.

Найбільше опадів на Черкащині зафіксовано:
Звенигородка – 8 мм
Черкаси – 12 мм
Канів – 14 мм
Золотоноша – 18 мм .

Така кількість опадів відповідає 17-40% місячної норми, решта метеостанцій зафіксували до 1 мм дощу і лише в Жашкові було зовсім сухо. 

Висока вірогідність гроз на Черкащині саме із травня по вересень – 96-97% від загальної кількості. У цьому році грози в регіоні розпочалися із 7 травня і в їх епіцентрі опинилися північні та центральні райони області, де пройшли зливові дощі у супроводі гроз, шквалів та граду.

Однак, травневі дощі надзвичайно корисні та необхідні, особливо для вегетуючих рослин та зменшення горимості в лісах. Хоча і після таких нерівномірних дощів на більшій частині території зберігається найвищий 5 клас пожежної небезпеки.