До 120-річчя від дня народження відомої поетеси Олени Журливої, у центральній міській бібліотеці підготували урочистий захід. Родзинкою свята став відеоролик, виготовлений студією «Тясмин», про цікаві малодосліджені сторінки біографії нашої землячки, пише “Сміла.ua”.

«Журналіст Юлія Харченко зробила пізнавальний фільм про Олену Журливу. Вона знайшла цікаві невідомі факти про поетесу. Наприклад, те, що сучасна група «Друга ріка» виконує пісню на слова Олени Журливої. Присутні на заході на одному подиху подивились розповідь про її важке і непересічне життя, про те, як вона була репресована. Журналісти знайшли спогади людей, які її знали особисто, – розповідає директор ЦМБ ім.О.Журливої Ірина Огус кореспондентові «Сміла.ua». – Олена Журлива була оптимісткою, незважаючи на всі удари долі, навіть коли в останні роки свого життя вона хворіла, її очі завжди горіли, вона ніколи не падала духом. Долю Олени Журливої можна досліджувати безкінечно. Смілянам потрібно пишатися тим, що вона ходила нашими вулицями, на наш базар, жила на вул.Мічуріна, творила у Смілі свою поезію. В Олену Журливу були закохані багато чоловіків, один з них заради неї навіть пішов з життя. Нею захоплювались, шанували, вона була оригінальною особистістю.

Приємно, що цього року повернули молодіжну премію ім. Олени Журливої. Під час святкового заходу ми нагородили переможці . Взагалі ця премія була започаткована ще 10 років тому, але останні декілька років її не вручали, тому що не було коштів. Але сьогодні члени виконкому її знову відновили. Добре те, що влада заохочує молодь до творчості», – сказала Ірина Огус.