Громадська діячка, засновниця ГО «Розвиток територіальних громад» звернулась до черкащан з проханням підписати на сайті Президента України електронну петицію «Про право громад на збереження і розвиток інфраструктури шкіл, медичних закладів та поштових відділень». На її думку, закривати чи перепрофільовувати життєво важливі соціальні об’єкти можна тільки за згодою місцевих громад. 

Ірина Ванникова вважає реформу децентралізації однією з найуспішніших в Україні й наводить приклад села Степанці, що на Канівщині. До об’єднання бюджет села становив 9 мільйонів гривень, а після створення ОТГ став 90 мільйонів. Тут не закривають, а навпаки будують нові об’єкти соціальної інфраструктури, бо так вирішила громада. Водночас, є села, де проживає всього 150 людей, переважно похилого віку, і їм районний чиновник вирішує закрити місцевий ФАП. Що робити людям?

«Існування ФАПу, амбулаторії – життєва необхідність для таких сіл. Банальна крапельниця, тиск підскочив або дати укол – до районного центру швидко не доїдеш. Не можна циркулярами позбавляти шкіл чи поштових відділень. Неможливо закривати ці заклади, не дослухаючись до думки громади», – говорить Ірина Ванникова.

Звернутися до Президента з вимогою захистити інтереси громади засновницю ГО «Розвиток територіальних громад» просять звичайні люди.

«Це біль і проблема людей, тому нам дуже важливо, щоб нас почула влада. А оскільки у нас в країні тепер президент – це слуга народу, то народ має бути почутий», – вважає Ірина Ванникова.

Авторка петиції вважає, що президент як суб’єкт законодавчої ініціативи має внести законопроекти про зміни та доповнення до законів України, які заборонять закривати, перепрофільовувати сільські заклади освіти, медицини, поштові відділення без рішення сільської громади.

«Почуйте людей і дайте їм право вирішувати долю своїх громад!», – йдеться в петиції Ірини Ванникової. Цей документ зареєстрований на сайті Президента, підтримати його можна у розділі «Петиції». Проголосувати можна за цим посиланням –  https://petition.president.gov.ua/petition/59574

Водночас «Розвиток територіальних громад» вже 13 червня збереться на другий свій форум.

«Ми хочемо підбити підсумки, поговорити про здобутки та поділитись проблемами. Також хочемо обговорити політичну ситуацію, бо наближаються позачергові вибори. Ми повинні донести людям головне – вибори мають бути чесними, толерантними та прозорими. Наш вибір має бути свідомим та відповідальним», – переконана Ірина Ванникова.

Богдан Калюх