Директор Черкаситеплокомуненерго Павло Карась мав закордонне відрядження. Він переймав досвід роботи у данських колег. Про це йшлося під час етеру наа сайті 18000.

Разом із Черкаситеплокомуненерго Данію відвідали більше десяти теплопостачальних компаній із України.

– Коли приїхали на енергооб’єкт Данії, побачили, що в них є один трансформатор, який рік тому вони закрили бетонними конструкціями, а другий, резервний, закопують під землю. Це Данія, яка не воює, але яка дистанційно вивчила наслідки наших проблем. В Данії казка щодо теплопостачання і енергобезпеки. Те, що зробили данці – це дороговказ, зразок, як треба робити. Данський і шведський досвід – це основа того, що ми повинні робити в майбутньому, – сказав Павло Карась.

Представники з України за чотири дні відвідали чотири різні за розміром міста, щоб побачити різницю в системі теплопостачання.

– На підприємствах показували, як працює система централізованого теплопостачання. В них 100 % централізоване теплопостачання. Їхня система енергетично незалежна. Вони практично не споживають викупного палива, – зазначив директор Черкаситеплокомуненерго.