На координаційній нараді в Катеринопільській райдержадміністрації, що відбулась 2 жовтня, військовий комісар майор Дмитро Дріжчаний повідомив, що план з осіннього призову на строкову військову службу виконано на 38%, а з укладання контрактів із ЗСУ за 3 квартал – на 75 %. Пишуть “Вісті Черкащини“.

Незадовільну явку призовників до військкомату комісар пов’язує з міграцією населення та тим, що багато юнаків працює за межами області, а також в інших країнах.

– Хотів би звернутися до наших призовників, чоловіки, які призиваються на військову службу, до виконання завдань у зону АТО не залучатимуться, − наголосив Дмитро Вікторович.

Майор каже, що призовники проходитимуть службу в Збройних силах України, Службі транспорту, Національній гвардії і Прикордонній службі.

Нагадаємо, що в Україні передбачено два види відповідальності за порушення законодавства про військову службу − адміністративна і кримінальна. Як адмінпокарання за неявку у військкомат застосовуються штрафні санкції, передбачені ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення: штраф від 85 до 119 гривень за перше порушення і штраф 170-255 гривень за повторне порушення.

Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу настає за статтею 335 КК України і передбачає обмеження волі на строк до 3-х років. Інформує Юридичний портал України.

Призовний вік в Україні в 2018 році встановлено на рівні 20-27 років. Молоді люди 18-19 років можуть пройти службу в армії на добровільній основі (за контрактом).

Як тільки в країні оголошено про початок нового призову в армію, військовозобов’язаним громадянам дається 10 днів на явку у військовий комісаріат.

Поважними причинами неявки до військкомату можуть вважатися тільки форс-мажорні ситуації: стихійне лихо, хвороба призовника, смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, дідуся, бабусі) або близького родича дружини. Будь-які інші причини є недостатньо вагомими і можуть бути прирівняні до ухилення від армії.

Зауважимо, термін служби в армії нині становить 18 місяців для призовників без вищої освіти і 12 місяців для призовників зі ступенем спеціаліста або магістра.

Відповідно до Указу Президента України осінній призов закінчиться 31 грудня.