До 1 жовтня жінки, чиї спеціальності підпадають під перелік військовозобов’язаних, мають стати на військовий облік. Спеціальність жінок, які підпадають під військовий облік, визначатимуть дипломом, а не роботою.

Про це повідомив народний депутат, член Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський на брифінгу, пише “ТСН”.

Він нагадав, що ще до повномасштабної агресії 24 лютого Головнокомандувач ЗСУ видав наказ про розширення переліку таких військово облікових чи інших спеціальностей жінок, необхідних для безпеки та оборони, що мають стати на військовий облік.

Він зауважив, що це стосується жінок, які мають спеціальності медичні, пов’язані зі сферами харчування, засобами зв’язку, інформаційними технологіями, хімічні тощо.

“У лютому це питання було актуалізоване. Зараз мова йде про те, щоб довести цю процедуру до логічного завершення. Перелік був дещо розширений… Це працівники медичної сфери, працівники сфери харчування, технологи харчової продукції для ЗСУ, це жінки, пов’язані із засобами зв’язку, інформативними технологіями, агро чи хімічною продукцією та інші професії, необхідні для ЗСУ”, – сказав нардеп.

Веніславський уточнив, що військовий облік стосується жінок, які здобули професійну освіту за відповідним фахом.

“Жінки, які здобули професійну освіту за відповідним фахом. Тобто це не ті, які працюють не за спеціальністю, а ті які мають відповідний документ, якій підтверджує їхній рівень кваліфікації”, – пояснив Веніславський.

До жінок, які до 1 жовтня не стануть на військовий облік, жорсткі санкції не відразу застосовуватимуться. Однак за це передбачена адміністративна відповідальність.

“Однак, якщо ці жінки не стануть на військовий облік, то жодних негативних наслідків до них не буде застосовуватися. Хоча за це передбачена адміністративна відповідальність. У майбутньому, думаю, що у випадку ухиляння від постановки на військовий облік можуть бути застосовані такі примусові заходи до таких людей, які будуть системно ухилятися від виконання таких нормативно-правових актів”, –  наголосив депутат.

Зауважимо, що станом на 18 серпня в переліку Міністерства оборони України сім основних професій і 14 спеціальностей, які зобов’язують жінок стати на військовий облік.

blank

Між тим, у Генштабі ЗСУ опрацювали пропозиції щодо внесення змін до Переліку професій, після здобуття яких жінок беруть на військовий облік.
Водночас у Генштабі зауважили, що в держави на сьогодні немає гострої потреби збільшувати кількість жінок на військовому обліку.

В Генштабі наголосили, що від початку військової агресії Росії проти України на військову службу до ЗСУ та інших військових формувань призвали близько 1% жінок від загальної кількості мобілізованих.

Більшість жінок, які були мобілізовані, це здебільшого медики, психологи, зв’язківці, діловоди, бухгалтери та кухарі.

На сьогодні у Збройних силах залишається потреба в жінках-медиках, радіотехніках та кухарях.

“В державі на сьогодні немає гострої необхідності суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку. Зважаючи на це, ГУ персоналу Генштабу ЗСУ опрацьовано пропозиції щодо взяття жінок на військовий облік військовозобов’язаних лише за їхньою згодою”, – йдеться в повідомленні.

Також у Генштабі пропонують почати ставити жінок на військовий облік не раніше ніж через місяць після завершення особливого періоду в державі.