Масляний або безмасляний компресор, що обрати для вашого бізнесу? Щоб відповісти на це запитання по перше потрібно зрозуміти що з себе представляє обладнання, а по друге – для чого воно буде використовуватись.

Відповісти на це питання нам допоможе представництво бренду компресорного обладнання https://eccoair.ua/

  • Масляні поршневі компресори використовують масло для змащування та охолодження внутрішніх деталей, таких як поршні, циліндри та клапани. Це допомагає збільшити термін служби та зменшити зношування, а також знижує температуру повітряного потоку, що позитивно позначається на якості стисненого повітря.
  • Безмасляні поршневі компресори не використовують олію для змащування та охолодження внутрішніх деталей. Це робить їх придатними для галузей, де не допускається застосування олії у стиснутому повітрі. Якщо казати про поршневі компресори невеликої продуктивності, то це здебільшого медицина (наприклад стоматологія). Для харчової галузі здебільшого використовують компресори більшої потужності

Чи можливо обійтися звичайним масляним компресором і просто додати систему фільтрації повітря? Такі рішення існують, в деяких випадках при підборі потрібної потужності раціональніше використати спеціальні системи – магістральні фільтри для стисненого повітря та масляні сепаратори (по цьому посиланню ви можете детальніше дізнатись про це обладнання). Але це технічні рішення які повинні розраховуватись фахівцями – як зі сторони припустимості їх використання, так і фінансового обґрунтування. Для роботи деяких видів обладнання, навіть з усіма системами видалення масла не допускається використовувати масляні компресори.

А що тоді по ціні, запитаєте ви?

При рівній продуктивності масляні компресори будуть коштувати дешевше, бо не потребують такої ідеальної точності при виготовленні як безмасляні (мінімальні допуски поршня та гільзи).

Саме тому, по факту, при виборі між цими двома типами обладнання грають роль тільки такі чинники – можливість використання альтернативи, економічне обгрунтування.

Обслуговування при експлуатації

Чи є різниця в технічному обслуговуванні цих типів компресорів? – Так.

Для масляних компресорів потрібно проводити регулярну заміну мастила згідно з технічного регламенту та змінювати фільтри по мірі їх забруднення.

Безмасляні поршневі компресори не потребують аналогічного обслуговування, однако з мими в комплексі можуть використовуватись повітряні фільтри та сепаратори вологи, які потрібно обслуговувати.

Щодо надійності – будь яке неналежне використання обладнання може виводити з ладу компресор. Чи буде це робота в режимах не передбачених виробником, чи експлуатація в умовах високої температури, забруднення повітря та вологості. Все це може вивести компресор з ладу. Критичні пошкодження поршневого компресора зазвичай роблять його ремонт близьким до купівлі нового по вартості. Тому важливо притримуватись всіх рекомендацій, щоб потім не витрачати додаткові кошти.

Шум при роботі

Масляні компресори мають трохи вищий рівень шуму при роботі через більший рівень вібрацій. Якщо казати за обладнання рівного рівня продуктивності, то різниця ця не принципова. Оцінити її в умовах виробництва з іншими фоновими шумами не завжди можливо. Це не той фактор, на який звертають увагу при виборі між двоми цими типами обладнання.