Проте те, що ям у Черкасах більше, ніж асфальту, не скаржився хіба що лінивий. «Вкатати» цьогоріч у дороги міська влада планує майже 200 мільйонів гривень.

Сюди входить будівництво, реконструкція, ремонт та утримання доріг. Яким саме вулицям пощастить побачити ремонтників, дізнавалося “Громадське ТБ: Черкаси”.

Якщо точніше, то на утримання та розвиток автомобільних доріг, а також дорожньої інфраструктури з місцевого бюджету передбачають спрямувати 198,6 мільйонів гривень. З них майже 55 мільйонів – це поточні видатки і понад 143 мільйони – капітальні.

Із переліком доріг, що підлягатимуть поточному ремонту, у міськраді ще не визначилися. Тендер мають провести у другій половині травня. Трохи менше половини цих коштів (понад 26 мільйонів) спрямують на фінансову підтримку комунального підприємства «ЧЕЛУАШ» – на проведення термінового (позапланового) поточного ремонту та утримання об’єктів вулично-дорожньої мережі.

Перелік доріг, за які мають взятися капітально, уже відомий. Ми склали рейтинг найвитратніших об’єктів, чия реконструкція обійдеться у понад мільйон.

Реконструкція із застосуванням щебенево-мастильного асфальтобетону вул. Грушевського (від вул. Хрещатик до вул. Одеська) – 1 мільйон 50 тисяч.

blank

Капітальний ремонт вул. Смілянська (тротуар, непарна сторона від вул. Володимира Ложешнікова до вул. Вернигори) – 1 мільйон 192 тисячі.

blank

Капітальний ремонт вул. Сурікова (від пров. Анатолія Пашкевича до залізничного переїзду) – 1 мільйон 245 тисяч.

Капітальний ремонт вул. Сумгаїтська (від вул. Одеської до вул.30-річчя Перемоги) – 1 мільйон 300 тисяч.

blank

Реконструкція із застосуванням щебенево-мастильного асфальтобетону вул. Благовісна (від вул. Грушевського до вул. Можайського) – 1 мільйон 376 тисяч.

blank

Реконструкція узвозу Пастерівський – 1 мільйон 500 тисяч.

Капітальний ремонт вул. Оборонна – 1 мільйон 500 тисяч.

blank

Капітальний ремонт вул. Нижня Горова – 1 мільйон 700 тисяч.

Будівництво вул. Квіткова від вул. Сумгаїтська  до вул. Хоменка – 1 мільйон 877 тисяч.

Реконструкція із застосуванням щебенево-мастильного асфальтобетону вул. Надпільна (від вул. Грушевського до вул. Чорновола) – 2 мільйони.

blank

Реконструкція із застосуванням щебенево-мастильного асфальтобетону вул. Чорновола (від вул. Бидгощська до просп. Хіміків) – 2 мільйони 450 тисяч.

blank

Капітальний ремонт вул. Хоменка – 2 мільйони 733 тисяч.

blank

Реконструкція вул. Героїв Дніпра (від вул. Богдана Хмельницького до вул. Сержанта Смірнова) – 3 мільйони 556 тисяч.

Капітальний ремонт вул. Смілянська (від вул. 30 років Перемоги до межі міста) – 3 мільйони 976 тисяч.

blank

Реконструкція вул. Героїв Дніпра  (від вул. Сержанта Жужоми до вул. Богдана Хмельницького) – 5 мільйонів 963 тисяч.

blank

Реконструкція із застосуванням щебенево-мастильного асфальтобетону бульв. Шевченка (від вул. Небесної Сотні до вул. Припортова) – понад 6 мільйонів.

blank

Капітальний ремонт вул. Надпільна (від вул. Можайського до вул. М. Грушевського) – 7 мільйонів.

blank

Капітальний ремонт вул. Симиренківська (від вул. Чигиринська до вул. Гетьмана Сагайдачного) – понад 7 мільйонів.

blank

Капітальний ремонт вул. Першотравнева – 7 мільйонів 879 тисяч.

Реконструкція вул. Сумгаїтська (від межі міста до Одеської) – 8 мільйонів.

Реконструкція із застосуванням щебенево-мастильного асфальтобетону бульв. Шевченка (від вул. Лазарєва до вул. Небесної Сотні) – 8 мільйонів 567 тисяч.

blank

Реконструкція із застосуванням щебенево-мастильного асфальтобетону бульв. Шевченка (від вул. Припортова до вул. Різдвяна) – 9 мільйонів 834 тисяч.

blank

Найдорожчими дорогами у місті будуть бульвар Шевченка та вулиця Героїв Дніпра.

Реконструкція ділянки по Героїв Дніпра (від вул. Сержанта Смірнова до вул. Козацька) обійдеться у 39 мільйонів 821 тисяч. Тут уже стартували роботи.

blank

На капітальний ремонт бульву Шевченка від вул. Університетської до вул. Можайського тільки оголосили тендер. Замовник (департамент архітектури та містобудування) очікує вкласти в дорогу 34 мільйони 180 тисяч. Хоча у бюджеті на 2018-ий на цю ділянку бульвару передбачили тільки 600 тисяч.

blank

За словами координатора Черкаської області у сфері електронних закупівель Артура Чемириса, такий кошторис витрат на дороги є більш реалістичним, ніж торішній. Якщо до бюджету міські чиновники й депутати не внесуть зміни у частині видатків, то ремонт цілком можуть профінансувати у заявленому обсязі. Із тендерами на ремонти доріг теж, як правило, не виникає проблем.

«Тендерні процедури здебільшого відбуваються успішно. Винятком на разі є тендер на будівництво вулиці Квіткова, що був відмінений. Ну а стосовно реалізації, то тут уже питання важко піддається прогнозу. Ніхто не застрахований від повторення ситуації з бульваром Шевченка (ред. – його ремонтують ще із 2016 року), але я думаю, що були зроблені певні висновки. Тому за наявності політичної волі все виглядає досить реалістично. Якість робіт судити не берусь», – зазначає Артур Чемирис.