Прості інструменти підтримки себе та близьких, увага до емоцій та вміння їх проживати, базові навички психологічної допомоги. Для журналістів і комунікаційників Черкащини провели тренінг із посилення стресостійкості. Ділилися знаннями регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Вікторія Шепіль та фахівці психологічної служби ГУ ДСНС області.

Тренінг пройшов в інтерактивній формі. Базові навички учасники навчань відпрацьовували на практиці. Також ділилися власним досвідом подолання психологічного перенавантаження.

– Медійники одними з перших бачать наслідки військової агресії, спілкуються із постраждалими через терористичні атаки, розповідають про наших героїчних військових, медиків, рятувальників, створюють репортажі з передової, – зауважила Вікторія Шепіль. – Однак постійний контакт із психотравмувальними подіями призводить до того, що журналісти вже є однією із найбільш уражених груп населення. Водночас лише невеликий відсоток українських медійників звертається за психологічною допомогою. Тому ми готові підтримати журналістів і впровадити культуру турботи про ментальне здоров’я у професійному середовищі.

Також учасникам тренінгу представили «Аптечку самодопомоги», де зібрані прості, але дієві техніки самопідтримки та самодопомоги.

– Отримані тут знання та навички допоможуть вчасно розпізнати і подолати наслідки стресу і травми, запобігти професійному вигоранню та зберегти ментальне здоров’я, – додала Вікторія Шепіль. – Валізка самодопомоги – це той робочий інструменти, який потрібно мати напоготові, щоб завжди залишалися в робочому стані.

Спеціалісти психологічної служби ГУ ДСНС області розповіли, як працювати із людьми, які пережили втрату. Також наголосили на важливості зберігати інформаційну гігієну, висвітлюючи історії людей, які зазнали втрати.

Загалом в області запланована серія таких навчань для журналістів. Вони відбуваються в межах реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».