Провести реорганізацію закладів первинної ланки в комунальні некомерційні підприємства та приведення їх матеріально-технічного стану відповідно до вимог, а також проведення інформатизації закладів охорони здоров’я — такі основні завдання стоять серед низки інших стоять перед галуззю охорони здоров’я Черкащини вже зараз, наголосив під час координаційної наради в облдержадміністрації очільник області Юрій Ткаченко, пише “Вичерпно”.

Як повідомив заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Олег Найдан, в області необхідно побудувати 23 амбулаторії та провести ремонт та реконструкцію ще 49 амбулаторій.

Повного матеріально-технічного оснащення не має жодна амбулаторія. До 30% оснащені 43 амбулаторії, до 50% — 79, до 70% — 61, до 90% — 21 амбулаторія.

В лікарських амбулаторіях налічується 185 автомобілів, що становить лише 32% від потреби.

– Практично жодна амбулаторія не оснащена повністю, — зауважив голова ОДА Юрій Ткаченко. — Тому перед нами стоїть конкретне завдання, зокрема й по інформатизації закладів охорони здоров’я. Щоб потім не виявилося, коли вже будуть зроблені ремонти в амбулаторіях, вони будуть оснащені всією необхідною технікою, а в районній лікарні не буде проведено інформатизації, для того щоб можна було отримати на відстані послуги від лікарів районного рівня.