Черкащина є батьківщиною відомих співаків, також тут мешкають родичі зірок. Про зв’язок з Черкащиною Олега Винника, Світлани Лободи та Ірини Білик розповів краєзнавець Борис Юхно.

Ну так от, сначала про Олєжку…  Штрихи до біографії. Не знаю, звідки пішла деза, шо він зі Сміли. Олег народився у Вербівці Кам’янського району, а вчився у Березині Жашківського. Грав у духовому оркестрі, і мріючи про велику сцену, лабав на свадьбах. Закінчив Канівське училище культури. У Канева є німецьке місто-побратим Фірзен, з нього й почалася доленосна любов Олега до Бундеса. Ну то пізніше. А пока – три роки на сцені Черкаської філармонії разом з Ольгою Павловською і Євгенією Крикун.

Вобше зря багато хто думає, шо Олєжка отак – бздинь – і льогко відбив сотні тисяч женщин у Стаса Міхайлова. Він беспощадний до себе трудяга. І ще до того, як сягнув зеніту слави з падкою на алкоголь Ніно і раздірающою серце Валчіцею, пахав як нєгр в німецькій, австрійській і швейцарскій опері. Даже оригінальний сценічний голос втратив: був баритоном, а став тенором. Ну тіпа. А до того, як отримав визнання найкращого у світі Жана Вальжана останнього 20-річчя, жив у німецького хірурга, доглядаючи його вредних кіндерів. Готував їжу, прасував, возив до школи та працював руцями на будівництві офісу цього бюргера. Якось доктор взяв остарбайтера на “Привида опери” у театрі Гамбурга, ну і… втратив робітника. Мюзикли, мюзикли… Мєжду прочим, винниковські женщини можуть буть довольні, не одні вони запали, Ангела Меркель тоже. З нею у Олега була ділова вечеря за особистим запрошенням. Нє рєбята, самі собою звьозди спалахують тільки на небі. На Землі, шоб засвітитися, нада люто крутить педалі лічної динамо-машини.

“Ду-ду-ду, хочу Свєтку Лободу”. Коля Серга теж з Черкащини, а Свєтка – стопроцентна киянка. Ну наші краї їй не чужі. Конкретно – Лукашівка на Чорнобаївщині. Там у неї далека рідня, знайомі, там могили її прабабці і прадіда, там, зрештою, частка її дитинства на літніх канікулах.

Іра Білик, як же без неї. Моя давнішня любов ше з тих часів, коли “вона мені сьогодні подзвонила, сказала, що не може більше так”. Потом було льогке розчарування якимсь бардаком в її лічной жизні і стрьомним макіяжем, ну я всьо прастіл за дует з фронтменом “Трєзвості і Культури” із золотими словами – “не цілуй, коли не любиш”. По ходу сюжету секс допустімий, ну нє болєє. Нє, Ірочка мега-маладєц. Падала, вставала і йшла далі. Раз піцот. І в принципі, – хотя й суб’єктивно, – єслі отак взять від першої половини 1990-х і до січас – вона №1. Хтось колись бував популярнішим, ну отак глобально – то нє. Ах, да. Родина Біликів з Кумейок, а зажигала юна Іра в основному в Тальному у двоюрідної сестри Свєти. Ох, багато там приколів було, особенно коли Свєту заміж видавали. Побіжно – оця Свєта дружила з Тарасом Чорноволом, а її вчителькою була сестра В’ячеслава Максимовича – Валентина Максимівна. Хотя це, канєшно, вобше не в тему. Просто один з інтересних фактів, числом премногих…